آقای بيات لطفا ورود كنيد! | اسپادانا خبر
 
 
شنبه، 29 ارديبهشت 1403 - 17:16

آقای بيات لطفا ورود كنيد!

شماره: 22408
Aa Aa

ای كاش مهندس بيات كه از مديران پاكدست وزارت نفت است سرك كوچكی به پتروشيمی خارگ می كشيد چرا كه شايد حجم زیاد سفرهای مدير عامل خوش سفر پتروشيمی خارگ افتتاح پروژه عظيم، ملی و ارز آور متانول ٢ را به تأخير بياندازد.

پروژه عظيم متانول ٢ خارگ در گرو سفرهاى ماركوپولو؛
آقای بيات لطفا ورود كنيد!

اسپادانا خبر| سيدفريور موسوی

 

چندماه پيش و در حين بازديد مهندس عبدالحسين بيات، رئيس هيأت رئيسه صندوق های بازنشستگی صنعت نفت از شركت پتروشيمی خارگ، مدیرعامل اين شركت گفت:

خوراک طرح متانول ۲ این مجتمع فراهم و مجوز ساخت طرح و قرارداد تأمین خوراک از خط لوله ششم سراسری انتقال گاز در اختیار اين پتروشيمی قرار گرفته است.

بهمن بهزادی درباره لزوم تکمیل طرح متانول ۲ این واحد صنعتی گفت:

متانول یکی از محصولات پایه پتروشیمی است و ایران یکی از بهترین نقاط دنیا برای تولید این محصول است.

وی با تأکید بر اینکه زنجیره ارزش متانول از زنجیره‌های بسیار مهم صنعت پتروشیمی است افزود:

خوراک طرح متانول ۲ پتروشیمی خارگ به‌طور کامل مهیا و مجوز و قرارداد تأمین خوراک از خط لوله ششم سراسری انتقال گاز در اختیار ماست و بر این اساس تاکنون حدود ۲۰۰ میلیون دلار در این طرح هزینه شده است.

وی تأکید کرد که با جلوگیری از سوزاندن میلیون‌ها مترمکعب گاز ارزشمند در مشعل‌ تأسیسات نفتی به‌دنبال تبدیل آنها به‌عنوان خوراک طرح متانول ۲ پتروشیمی خارگ هستیم.

بهزادی درباره پیشرفت فرآیندی کار افزود:

بخش‌های جانبی از جمله نیروگاه، آب‌سازی، اسکله و جاده‌ها، استحصال زمین و آماده‌سازی انجام و بعضی از تجهیزات مهم شامل کمپرسورهای طرح، خریداری و در انبارهای مجتمع پتروشیمی خارگ قرار دارند بنابراین به امید خدا در افق ۱۴۰۴ که از سوی رئیس هیئت‌ رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت ترسیم شده است شاهد بهره‌برداری از طرح خواهیم بود.

اما در اين ميان جای چند سؤال مهم و حياتی مبهم باقى می ماند و آن اينكه با سفرهای بی شمار بهمن بهزادی كه مثل ماركوپولو از بدو حضور در سمت مدير عاملی شركت سهامی پتروشيمی خارگ دور دنيا را چرخ زده است اين اتفاق ميمون سرانجام خواهد گرفت يا نه!؟ به راستی دستاورد اين سفرها تا كنون چه بوده است؟ حراست وزارت نفت از اين سفرها و نفرات تكراری و هميشگی اين اعزام ها مطلع بوده است؟

ای كاش رويكرد بهمن بهزادی به گونه ای بود كه به جای اينكه خود ليدر همه ی مسافرت های خارجی شركت باشد روسا، مديران، مهندسان و نخبه های بی شمار شاغل در شركت را به اين سفرها اعزام می کرد تا بعنوان پاداش عملكرد دلبستگی بيشتر كاركنان به كار و تلاشی دو چندان دركنار آن به‌وجود آيد و ای كاش مهندس بيات كه از مديران پاكدست وزارت نفت به شمار می آيد سرك كوچكی به پتروشيمی خارگ می كشيد و از نزديك با سفرهای توريستی صنعت پتروشيمی آشنا می شد چرا كه شايد اين سفرها وعدم حضور در رأس كار مدير عامل خوش سفر پتروشيمی خارگ افتتاح پروژه عظيم، ملی و ارز آور متانول ٢ را به تأخير بياندازد.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان