آقای رئیسی، خارگی ها سلام می کنند | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 8 آذر 1402 - 14:44

آقای رئیسی، خارگی ها سلام می کنند

شماره: 16452
Aa Aa

اميد مردم خارگ به حضور سیدابراهیم رئیسی در راس هیئت دولت است تا مبادلات مرزی، تعاونی مرزنشينان وتردد لنج به كشورهای حاشيه خليج فارس مجاز اعلام گردد.

با آمد و شد مسئولان تمام وعده ها فراموش شده است؛
آقای رئیسی، خارگی ها سلام می کنند

اسپادانا خبر| سيدفريور موسوی

 

شهروندان خارگ که درطول هشت سال جنگ تحميلی برای یک لحظه نیز اجازه قطع صادرات نفت از اسكله های نفتی این جزیره را ندادند از داشتن سيستم آب شرب مناسب محرومند. آن ها برای ويزيت يك پزشك متخصص بايد كيلومترها به بيرون ازجزیره و خانه وكاشانه خویش سفركنند آن هم با یک كشتی كه شايد باشد و شايد هم نباشد.

زمانی خارگ مثل تمام نقاط مرزی آبی ایران دارای تعاونی مرزنشينان ومبادلات مرزی بود و بخشی از امرار معاش لنج داران اين جزيره ازهمين طريق صورت می گرفت اما اکنون مردم این جزیره مقاوم حتی از لوله كشی آب شرب، سيستم مكانيزه فاضلاب شهری، بيمارستان مجهز، اورژانس هوايی، سند ملكی خانه های مسکونی، تردد دريايی ايمن ومستمر، نان مطلوب، تفريحات عمومی، ارزاق وخوار وبار و اشتغال محروم اند.

مردم جزیره خارگ دردمند هستند اما هيچ درمانی برای آن ها درطول تصدی دولت های قبل به جز قول های پوچ وبی اساس تجویز نشده و با آمد و شد مسئولان تمام وعده های داده شده پیشین فراموش شده است.

مردم جزيره نشين خارگ سياسی نبوده ودرخواستهای سیاسی نیز ندارند. آن ها سال ها است از آسايش مناسب بی بهره اند و در تمام حوزه ها با مشكلات عديده ای دست  و پنجه نرم می كنند. مردم درد كشيده و ولايتمدار ثروتمندترين جزيره جهان برای يك تردد ساده دريايی نیز التماس کرده و از داشتن يك كشتی مسافربری محروم هستند.  مردم اين جزيره ازهمه مسئولان قبلی قطع اميد كرده اند اما همچنان مثل اقصی نقاط ایران اسلامی به مملكت خویش عرق و تعصب دارند و با رای اعتماد به آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم امیدوارند درخواست های معطل مانده جامه عمل برتن کنند.

با فرمان و امضای سیدابراهیم رئیسی، بازارمرزی خارگ، جزيره ای كه برای ایران اسلامی ارز آوری می كند رونق دوباره خواهد گرفت، چراغ خاموش شده مبادلات مرزی آن روشن خواهد شد ومردم اين جزيره اسرارآميز و فراموش شده كه بسیاری به دنبال متروكه كردن آن هستند جان تازه خواهند گرفت.

تمام اميد مردم خارگ به حضور سیدابراهیم رئیسی در راس هیات دولت جمهوری اسلامی ایران است تا مبادلات مرزی، تعاونی مرزنشينان وتردد لنج از اين جزيره به كشورهای حاشيه نشين خليج هميشه فارس مجاز اعلام گردد و دست کم زخمی از پيكره زخمی شان درمان گردد. امید مردم خارگ به فشرده شدن دست های خویش توسط سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان