دوشنبه، 6 تير 1401 - 1:15

آمار آوارگان در سراسر جهان از مرز ۱۰۰ میلیون نفر گذشت

شماره: 17881
Aa Aa

در بیانیه سازمان ملل آمده که در کنار جنگ، بلایای طبیعی عامل وقوع بیشترین جابجایی‌های داخلی جدید بوده و ۲۳٫۷ میلیون نفر را در سال ۲۰۲۱ آواره کرده است.

با حمله روسیه به اوکراین و برای اولین بار در تاریخ؛
آمار آوارگان در سراسر جهان از مرز ۱۰۰ میلیون نفر گذشت

تعداد آوارگانی که در سراسر جهان مجبور به فرار شده‌اند از مرز ۱۰۰ میلیون نفر عبور کرد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از یورونیوز، سازمان ملل متحد اعلام کرد که حمله روسیه به اوکراین باعث شده که برای اولین بار در تاریخ تعداد آوارگانی که در سراسر جهان به دلیل جنگ، خشونت، نقض حقوق بشر و آزار و شکنجه مجبور به فرار شده‌اند از مرز ۱۰۰ میلیون نفر عبور کند.

بر اساس این گزارش و از زمان آغاز جنگ اوکراین در ۲۴ فوریه سال جاری بیش از ۸ میلیون نفر از ساکنان آن در داخل کشور آواره شده‌اند و حدود ۶٫۵ میلیون نفر دیگر که عمدا زن و کودک بودند نیز مجبور به فرار به کشوری دیگر شده‌اند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد این رقم «هشداردهنده» که هرگز نباید ثبت می‌شد باید جهان را به لرزه درآورد و عزمی را به‌وجود آورد تا به درگیری‌هایی که تعداد بی‌سابقه‌ای را مجبور به ترک خانه‌های خود کرده پایان داده شود.

در این بیانیه آمده که در کنار جنگ، بلایای طبیعی نیز عامل وقوع بیشترین جابجایی‌های داخلی جدید بوده و باعث آوارگی ۲۳٫۷ میلیون نفر در سال ۲۰۲۱ میلادی شده است.
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان