دوشنبه، 11 مهر 1401 - 15:50

اتباع سه کشور خارجی در تجمعات تهران دستگیر شدند

شماره: 19559
Aa Aa

او می گوید بنا به گزارش دقیق دستگاه‌های متولی در مسائل اخیر تهران رد پای مداخله برخی از سفارتخانه‌ها و سرویس‌های خارجی به وضوح مشاهده می‌شود.

محسن منصوری، استاندار تهران خبر داد؛
اتباع سه کشور خارجی در تجمعات تهران دستگیر شدند

استاندار تهران از بازداشت تبعه‌هایی از سه کشور خارجی در تجمعات تهران خبر داد.

به گزارش اسپادانا خبر، محسن منصوری در توییتر نوشته است:

«بنا به گزارش دقیق دستگاه‌های متولی در مسائل اخیر تهران رد پای مداخله برخی از سفارتخانه‌ها و سرویس‌های خارجی به وضوح مشاهده می‌شود. در بازداشت‌های شب گذشته تجمعات تهران تبعه‌هایی از سه کشور خارجی دستگیر شدند.»

  •  

زارعی‌کوشا، استاندار کردستان نیز در نشست با خبرنگاران رسانه‌ها در سنندج گفت :

این دو سه روزه نیروهای امنیتی و انتظامی ما با معترضین مدارا کرده‌اند و حتی تعداد زیادی از این نیروها در استان کتک خورده و حتی کار به بیمارستان کشیده شده است.

مرگ مشکوک سه نفر در جریان اعتراضات اخیر در شهرهای کردستان خبر داد و این را سناریوی کشته‌سازی دشمنان قلمداد کرد.

وی ادامه داد:

این فضای احساسی وجود دارد تبعا اینها دلسوز مهسا و مهساها و اهل سنت و کرد نسیتند اینها اسم رمزی برای سوءاستفاده از فرصت است. شاید عده‌ای از جوانان در این فضای رسانه‌ای پرحجم اعتراضاتی داشته باشند اما آنچه دیده شد توطئه گسترده دشمن و ایادی استکبار با سوءاستفاده از فضای رسانه است.

وی هشدار داد:

ضدانقلاب و گروهک‌های معاند به دنبال سناریوی کشته‌سازی هستند لذا خانواده‌ها مراقب فرزندان‌شان باشند. ما در مقابل کسانی که فوت مهسا امینی را رمز قرار داده و به دنبال ایجاد ناامنی در کردستان هستند و آن را به سایر استان‌ها گسترش دهند، ایستادگی و برخورد خواهیم کرد.

استاندار کردستان با اشاره به کشته‌شدن یک شهروند دیواندره‌ای گفت:

براساس نظر متخصص این فرد با سلاح جنگی کشته شده که هیچ کدام از رده‌های نیروهای مسلح از این نوع سلاح استفاده نکرده‌اند. قطعا این یک سناریوی دشمن بوده که بلافاصله مشخصات و تصویر آن فرد در شبکه‌های ماهواره‌ای پخش شد. آنها فرد دیگری را با همان شرایط در خودرویی در کنار بیمارستان سقز رها کرده بودند و این می‌طلبد که باید مراقبت کنیم و اجازه ندهیم از این ابراز احساسات جوانان، دشمنان سوءاستفاده کنند و داغ دیگری بر داغ‌های ما اضافه کنند.

وی گفت:

دشمن با این حجم از کار رسانه‌ای و تبلیغی که نسبت به فتنه سال‌های ۸۸ و ۹۸ بی‌سابقه است را شروع کردند آنها از همان لحظه که مهسا در کما بود مترصد فرصت برای ضربه به نظام و مردم بودند. در دیدار با خانواده مرحومه امینی گفتم، باید خودشان هم ورود کنند و تمایز خود را مشخص نمایند کما اینکه تمایز وجود دارد و دوست ندارند امنیت مردم به خطر بیفتد.

استاندار کردستان از کشته‌شدن سه فرد در جریان تجمعات غیرقانونی در شهرهای این استان خبر داد:

مرگ هر سه نفر مشکوک است. یک نفر به طور قطع مشخص شده و مواردی وجود دارد که کشته‌سازی دشمنان را بیان می‌کند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان