اختلالات اخیر اینترنت فنی است | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 31 ارديبهشت 1403 - 12:50

اختلالات اخیر اینترنت فنی است

شماره: 24027
Aa Aa

گمانه زنی هایی می شود که حمله سایبری شده اما به هیچ وجه هیچ حمله ای اتفاق نیفتاده است؛ ما شبانه روز درحال تلاش برای فراهم کردن زیرساخت های با کیفیت و پرقدرت و با سرعت بالا هستیم.

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی ایران؛
اختلالات اخیر اینترنت فنی است

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی ایران درباره چرایی اختلال اینترنت طی دو روز گذشته اظهار داشت:

دیروز اختلالی نداشتیم. همین الان که در همایش بودم بخاطر بارندگی در خوزستان 30 درصد سایت های سیار قطع شده بود که دوستان درحال پیگیری آن هستند.

به گزارش اسپادانا خبر، او به تسنیم گفت:

دیروز هم بخش هایی از اینترنت ترکیه قطع شده بود. روز شنبه در شبکه زیرساخت کشور یک مشکل فنی پیش آمده بود و حدود نیم ساعت شاید 25 درصد ظرفیت کشور دچار مساله شد و مشکلاتی را برای برخی از مردم به وجود آورد البته شرکت زیرساخت هم اطلاعیه داد و عذرخواهی هم کردند. بلافاصله مساله حل شد. گمانه زنی هایی می شود که حمله سایبری شده است. به هیچ وجه هیچ حمله ای اتفاق نیفتاده و یک مشکل فنی بود که من به دوستان دستور دادم که دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

زارع پور گفت:

ما شبانه روز درحال تلاش برای فراهم کردن زیرساخت های با کیفیت و پرقدرت و با سرعت بالا هستیم؛ هفته قبل در ساوه اینترنت فیبرنوری را به مردم ارائه دادیم که سرعت آن 70-80 برابر سرعت اینترنتی است که شما الان استفاده می کنید. انشالله به مرور این پروژه در کل کشور افتتاح می شود و همه شما تجربه متفاوت تری از استفاده از اینترنت خواهید داشت.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان