دوشنبه، 11 مهر 1401 - 15:58

از کلمه ممنوع‌التصویر استفاده نکنید

شماره: 19289
Aa Aa

 ممنوع‌التصویری کلمه بدی است. ممکن است ۴ نفر کار‌هایی انجام دهند که مشکلاتی به وجود آید اما باید طبق قانون با آن‌ها برخورد شود.

ما در وزارت ارشاد باید نقش پدر را بازی کنیم؛
از کلمه ممنوع‌التصویر استفاده نکنید

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران گفت:

من مخالف استفاده از ادبیات خشن و کلماتی که بار معنایی منفی دارد در مواجهه با اهل هنر هستم چراکه ممکن است افراد خودشان را مخاطب بدانند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایلنا، او درباره گلایه برخی بازیگران از موضوع ممنوع‌التصویری گفت:
این کلمه بدی است. به دوستان گفته‌ام از کلماتی استفاده نکنند که اندازه‌اش به فعلش نمی‌خورد به طور مثال دوستان گفتند لب‌خوانی جرم است. جرم کلمه ثقیلی است. حال یک اشکالی وجود دارد که برای آن آیین‌نامه انضباطی وجود دارد. کلمات را شاید دوستان در یک مصاحبه‌ای بدون آمادگی می‌گویند که همان کلمات مسئله ایجاد می‌کند. همه این‌ها آیین‌نامه و قانون دارد. این همه آدم در فضای هنر فعالیت می‌کنند در این میان ممکن است ۴ نفر کار‌هایی انجام دهند که در هر صنفی باعث شوند مشکلاتی به وجود آید. باید طبق قانون با آن‌ها برخورد شود. همیشه به همکارانم می‌گویم در مباحث حوزه فرهنگی کلماتی را به کار نبرید که ممکن است مابه‌ازای بیرونی‌اش خیلی وجود نداشته نباشد اما خود کلمه آزاردهنده است، قبول دارم که اشکالاتی از این دست باید برطرف شود.

اسماعیلی در پاسخ به این سوال که آیا بنا نیست مشکلاتی از این دست حل و فصل شوند گفت:

ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نقش پدر را باید بازی کنیم. گاهی یک جایی اشکالی وجود دارد اما ما تلاشمان را می‌کنیم. در همین آیین‌نامه‌ها که مورد اشاره است به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اختیارات داده شده در اتفاقاتی که می‌افتد بتواند با رعایت اقتضائات و با تدبیر مسائل را حل کند.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان