پنجشنبه، 10 آذر 1401 - 14:09

اغتشاشات خیابانی ایران با بازی‌های رایانه‌ای شبیه سازی شده بود

شماره: 19712
Aa Aa

او گفته نوجوان‌ها و جوان‌های دستگیر شده در اعترافات خود از کلید واژه‌های مشترکی چون اعتیاد و وابستگی شدید به فضای مجازی سخن می‌گویند.

علی فدوی، جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران،
اغتشاشات خیابانی ایران با بازی‌های رایانه‌ای شبیه سازی شده بود

علی فدوی، جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران در آیین پاسداشت چهل و یکمین سالروز حماسه شکست حصر آبادان در عملیات ثامن الائمه(ع) گفت:

بیش از ۴۴ سال است که انقلاب اسلامی با انواع دسیسه‌های سازماندهی شده از جمله ایجاد غائله‌های قومی و مرزی، کودتا، جنگ تحمیلی، تحریم، محاصره اقتصادی، جنگ روانی و رسانه‌ای و فرهنگی، مورد هجمه همه‌جانبه قرار گرفته است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایرنا، او افزود:

همه زور و پول و برنامه ریزی آمریکا و مزدورانش به میدان مقابله با انقلاب اسلامی سرازیر شده است اما غافل از آن که هیچ قدرتی بالاتر از قدرت و اراده الهی نیست و اراده خدا به پیروزی انقلاب اسلامی و شکست و ناکامی دشمنان آن تعلق گرفته است. وقتی جبهه آمریکا در پوشش حوادث و رویدادها به ما حمله می‌کند بیانگر دو چیز مهم است؛ یا این جبهه در معرض شکست بزرگی قرار گرفته و یا اینکه انقلاب اسلامی در معرض یک پیروزی بزرگ و مهم است.

وی ادامه داد:

راز این که چرا انقلاب اسلامی طی ۴۴ سال فشار و جنگ و تحریم و جنگ رسانه‌ای و فرهنگی همچنان قدرتمندتر از هر زمان دیگری به راه خود ادامه می‌دهد در توجه به قواعد و سنت های الهی، انجام تکلیف و ایستادگی و مجاهدت نهفته است.

فدوی با اشاره به حوادث اخیر سازماندهی شده برای ایجاد آشوب و اغتشاش گفت:

دشمن از هر حادثه‌ای که با آن بتوان جمهوری اسلامی ایران را مورد هجمه قرار داد و از آن محملی برای نشان دادن دشمنی ساخت استفاده ابزاری می کند. دشمن در حالی با ادعای دفاع از حقوق مردم و زنان از حوادث مرتبط با ایران در جهت آشوب سازی و تخریب و آسیب رسانی و جنگ ترکیبی بهره می‌گیرد که در همین زمان چشم خود را کاملاً بر جنایات داعش و رژیم صهیونیستی در فلسطین و افغانستان و سایر نقاط دنیا می‌بندد و سکوت مرگ اختیار می‌کند، جنایاتی چون کشتار وحشیانه  زنان و دختران در انفجارهای تروریستی که هیچ جایی در اولویت‌های ادعایی آنان در موضوع زن و حقوق بشر ندارد.

او با اشاره به مستندات به دست آمده از اغتشاشات اخیر و میانگین سنی ۱۵ ساله بسیاری از دستگیرشدگان گفت:

غفلت از حوزه‌های تربیتی، معرفتی، تبیینی و تبلیغی باعث شد تا این عده در قربانگاه فضای مجازی و رسانه‌ای به عنوان لقمه های چربی برای دشمن تبدیل شوند. برخی از این نوجوان‌ها و جوان‌های دستگیر شده در اعترافات خود از کلید واژه‌های مشترکی چون شبیه سازی اغتشاشات خیابانی به بازی‌های رایانه‌ای و همچنین اعتیاد و وابستگی شدید به فضای مجازی سخن می‌گویند؛ زمینه و بستری که شبکه‌ها و رسانه‌های مجازی و ماهواره‌ای دشمن به خوبی از آن برای اغفال و گمراه سازی بهره گرفت.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان