دوشنبه، 6 تير 1401 - 1:24

انگلیس تا ۱۹۴۷ میلادی به زنان تحصیل کرده مدرک نمی‌داد

شماره: 17954
Aa Aa

کسانی برای دختران نسخه می پیچند که تا ۳۰۰ سال قبل هیچ احترامی برای زنان قائل نبودند. اسلام از ابتدا تحصیل و استقلال مالی بانوان را تشویق کرده است.

سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی، امام جمعه کرج؛
انگلیس تا ۱۹۴۷ میلادی به زنان تحصیل کرده مدرک نمی‌داد

سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی، امام جمعه کرج در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان گفت:

امروز دشمنان با القای شبهات باطل و انواع ابزار و حیل به دنبال تخریب نسل تربیت کننده جامعه هستند.

به گزارش اسپادانا خبر، او با بیان اینکه آمریکا حق رای را بعد از جنگ جهانی اول به بانوان داد و از آن سال زنان ۳۰ سال به بالا حق رای داشتند گفت:

کسانی برای دختران نسخه می پیچند که تا ۳۰۰ سال قبل هیچ احترامی برای زنان و بانوان قائل نبودند. اسلام برای بانوان استقلال مالی قائل است. آمریکا با این همه جیغ و داد و ادعا از ۱۲۸ سال قبل قانونی را تصویب کرد که درآمد زنان متعلق به آنها است و در این زمینه زمان می‌توانند تصمیم‌گیری کنند. اسلام بر روی سواد و تحصیل بانوان از ابتدا تشویق کرده است. انگلیس تا ۱۹۴۷ میلادی به زنان تحصیل کرده مدرک نمی‌داد.

امام جمعه کرج با تسلیت به خانواده جانباختگان حادثه متروپل نیز اعلام کرد:

باید متصدیان امر ساخت و ساز در شهرداری‌ها و مناطقی که احتمال وقوع چنین حوادثی است دقت لازم را داشته باشند. استان البرز هم از این جهت مورد آسیب است، موارد آسیب در این بخش زیاد است و گزارش‌هایی به بنده رسیده که به مسئولان مرتبط منعکس کرده ام و باید قبل از وقوع فاجعه مشابه متروپل در این زمینه در استان البرز چاره اندیشی شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان