باید وزارتخانه امر به معروف تشکیل دهیم | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 2 فروردين 1402 - 4:52

باید وزارتخانه امر به معروف تشکیل دهیم

شماره: 21122
Aa Aa

اکثریت جامعه مومن هستند و حجاب امروزی را نمی پذیرند| باید اصل هشتم قانون اساسی را در قالب سازمانی کاملا مستقل و فرا قوه ای راه‌اندازی کنیم.

حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مجلس شورای اسلامی؛
باید وزارتخانه امر به معروف تشکیل دهیم

حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:

حجاب یک تکلیف الهی و یک فریضه دینی و یک ضرورت دینی است. 

به گزارش اسپادانا خبر، او در گفتگو با انتخاب ادامه داد:

امر به معروف و نهی از منکر هم دستور دین است ولی با شرایط و در چهارچوب خود باید انجام شود. شرایط امروز به گونه ای است که اکثریت جامعه مردمانی مومن و مسلمان هستند و جامعه و دین ما این نوع حجاب امروزی را نمی پذیرد. ما بیشتر از طرف کسانی که ناراحت از این وضعیت و ناراضی از کشف حجاب هستند طرف سؤال قرار گرفته ایم.

وی گفت:

بنا بر این نیست که امروز در جامعه حالت دو قطبی ایجاد کنیم. دیدگاه ما همان دیدگاهی است که مقام معظم رهبری در جمع بانوان ایراد کردند. ما برای تصمیم گیری درست درمورد حجاب به سراغ سی و چند دستگاهی رفتیم که مسئولیت کار فرهنگی و اجتماعی و تربیتی را بر عهده دارند و انجام نداده بودند. گزارش آن هم آماده شده و به زودی توسط کمیسیون فرهنگی در صحن مجلس مطرح می شود. باید دستگاه های مسئول اقدام کنند و شاید کلا 5% هم سهم نیروی انتظامی نشود.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه نیاز امروز احداث وزارت امر به معروف و نهی از منکر است گفت:

از ابتدای انقلاب باید وزارت امر به معروف و نهی از منکر را راه‌اندازی می کردیم. امروز هم این ضرورت اقتضا می کند. باید اصل هشتم قانون اساسی که بحث امر به معروف و نهی از منکر است را در قالب سازمانی کاملا مستقل و فرا قوه ای راه‌اندازی کنیم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان