يكشنبه، 8 خرداد 1401 - 14:00

با اجرای طرح اقتصادی دولت فقر مطلق و فاصله طبقاتی از بین می روند

شماره: 17755
Aa Aa

اگر کسی تجاهر به گناه و معصیت کرد اعلام جنگ با خدا کرده است. این گناه خیلی عارضه دارد و اولین اثرش روی برکات زندگی مردم است.

سید احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد؛
با اجرای طرح اقتصادی دولت فقر مطلق و فاصله طبقاتی از بین می روند

سید احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد در خطبه‌های نمازجمعه این شهرستان گفت:

اولین اثر اجرای طرح اصلاح نظام یارانه ها براندازی فقر مطلق هست.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از مهر، او ادامه داد:

با این کمک معیشتی حتی خانواده ۵ نفره هم که هیچ شغل و کسبی ندارد قدرت خرید خیلی نیازها و لوازم زندگی را پیدا می‌کند، زندگی آرمانی و ایده‌آل نخواهد داشت ولی به فقر مطلق هم دچار نمی‌شود.

وی، دومین تأثیر اجرای این طرح را از بین بردن فاصله طبقاتی دانست و افزود:

با طرح تحول فاصله طبقاتی از بین می‌رود و قشر آسیب‌پذیر قدرت خرید پیدا می‌کنند، حالا جنس و کالا گران است ولی پول دارد که تهیه کند.حالت قیمومیت اقتصادی که گوشت، پنیر و غذای مردم یک قیم اقتصادی داشته باشد آزادی زندگی مردم را به کلی می‌گیرد. ارز ۴۲۰۰ تومانی متعلق به مردم است و باید در اختیار خودشان قرار بگیرد نه عده‌ای رانت‌خوار و محتکر. پول مردم را به دست خودشان بدهید، کالا هم در بازار باشد، تاجر جنس وارد کند و باهم رقابت کنند، هرکدام جنس بهتر و ارزان‌تر وارد می‌کند، مردم هم بخرند و زندگی را اداره کنند. آنچه در اقتصاد مطلوب و اسلامی است، هدایت و نظارت دولت اس یعنی دولت، صنعت، معدن، مسائل و اقتصاد کلان را هدایت کند و بر اقتصاد خرد نظارت داشته باشد که کسی اجحاف، گران‌فروشی و احتکار نکند. اگر مردم مشارکت کنند، دیگر مشکلات اقتصادی «دولت‌سالاری» یا قیمومیت دولت نسبت به اقتصاد خرد مردم دیگر از بین می‌رود.

عضو مجلس همچنین خبرگان افزود:

اگر کسی تجاهر به گناه و معصیت کرد اعلام جنگ با خدا کرده که این گناه خیلی عارضه دارد و اولین اثرش روی برکات زندگی مردم است. این را از خودم نگفتم بلکه خداوند در دو آیه در قرآن فرمودند.

وی با بیان این‌که بی‌حجاب با بی‌حجابی تجاهر به فسق می‌کند گفت:

این خانم بی‌حجاب و بدحجاب یا مسلمان است یا غیر مسلمان ولی ایرانی است، اگر مسلمان است، هویت اسلام در حجاب است. در فرانسه چند صد مسجد وجود دارد، دولت فرانسه جلوی مساجد را نمی‌گیرد که بگوید تبلیغ اسلام می‌کنید اما از حجاب زنان مسلمان جلوگیری می‌کند چون حجاب تبلیغ دین است و با نظام لائیک ما نمی‌سازد. اگر مسلمان نیست و اسلام و قرآن را قبول ندارد، ایرانی که هست، حجاب هویت ایرانی است. یکی از شخصیت‌های زن شاهنامه خود را با حجاب معرفی می‌کند، امتیازش را در حجاب معرفی می‌کند؛ اگر مسلمان نیستی، ایرانی که هستی، هویت ایرانی و اسلامی در حجاب است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان