پنجشنبه، 20 مرداد 1401 - 12:50

با تشکیل سازمان پدافند غیرعامل موافقت شد

شماره: 18401
Aa Aa

این سازمان مسئول ارائه سیاست‌ها و طرح‌ها و نظارت بر آنها در جهت مبارزه با تهدیدهای غیرعامل، غیرنظامی و تهدید در موضوعات غیرمتعارف است.

با رأی مثبت نمایندگان مجلس شورای اسلامی؛
با تشکیل سازمان پدافند غیرعامل موافقت شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل موافقت کردند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از پیوست، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل به کلیات این طرح رأی مثبت دادند.

این طرح به صورت دوشوری در مجلس بررسی خواهد شد و سپس به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارجاع داده خواهد شد.

ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی توضیح داد:

این طرح با حضور کارشناسان دستگاه‌های ذی‌ربط، کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و نهادهای مرتبط بررسی شد. طرح کنونی مربوط به تشکیل سازمان پدافند غیرعامل است. این سازمان مسئول ارائه سیاست‌ها و طرح‌ها و نظارت بر آنها در جهت مبارزه با تهدیدهای غیرعامل، غیرنظامی و تهدید در موضوعات غیرمتعارف است. تهدید در حوزه مسائل نظامی تا تهدیداتی که زیرساخت‌های کشور مانند صنعت آب، برق و… را هدف قرار می‌دهد در زمره مسائلی محسوب می‌شود که این سازمان به آنها می‌پردازد. در گفت‌وگوهای مختلفی که طی سال‌های گذشته انجام شده این سازمان ذیل ستاد کل نیروهای مسلح تعریف شده اما به دلیل شمول گسترده ماموریت‌هایش وزارتخانه‌های مختلف نیز با آن ارتباط دارند و به نوعی همه ساختارهای کشور باید پدافند غیرعامل را مورد توجه قرار دهند. بر اساس طرح فعلی کمیته دائمی تشکیل خواهد شد، همه دستگاه‌های کشوری و لشکری در آن عضو بوده، اساسنامه آن نیز به تصویب رهبر انقلاب خواهد رسید. همچنین کلیه دستگاه‌ها نیز مکلف خواهند شد برخی از طرح‌های تملک دارایی خودشان را ذیل برنامه‌ریزی سازمان پدافند غیرعامل انجام دهند. در هر دستگاهی مسئول اجرای سیاست پدافند غیرعامل، مسئول آن دستگاه است لذا ساختار جدیدی ذیل دستگاه‌ها ایجاد نمی‌شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان