دوشنبه، 6 تير 1401 - 1:53

برخی کلان‌شهرها به سمت بی‌حجابی کامل رفته است

شماره: 18368
Aa Aa

ایران کشور اباعبدالله است و نباید به سمت سکولاریزه رفت| از سرمایه مجالس سیدالشهدا(ع) باید برای گسترش عفاف استفاده کنیم.

سیداحمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران؛
برخی کلان‌شهرها به سمت بی‌حجابی کامل رفته است

سیداحمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران در مجمع جهانی حضرت علی اصغر گفت:

از سرمایه مجالس سیدالشهدا(ع) باید برای گسترش عفاف استفاده کنیم تا خانمی که نسبت به حجابش بی توجه است با این مجالس هدایت شود.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، او اظهار کرد:

بزرگداشت نهضت حضرت سیدالشهدا خط ثابت اهل بیت(ع) است. تا می‌توانید سیدالشهدا را زیارت کنید. برای او مجلس بگیرید و برایش گریه کرده و بر تربتش سجده کنید. در خانه‌هایتان سعی کنید مجلس اباعبدالله برگزار کنید. عزاداری سیدالشهدا افضل عبادات است؛ این یک روش بوده که هیچ وقت قطع نشده است. قصه دهه محرم مربوط به امام رضا(ع) است و ایشان دهه محرم را تایسس کردند. از ابتدای محرم لبخند بر لبان ایشان نمی‌دیدند. مجالس ما به خصوص مجلس شیرخوارگان که جای خود را باز کرده و باز خواهد کرد. این برکت خون پاک و مظلوم حضرت علی‌اصغر(ع) است. این مجلس را هدفمند برگزار کنید. مطابق فرمایش مقام معظم رهبری از این سرمایه برای تولید عمل صالح استفاده کنید. مادرانی که فرزندان خود را به این مجلس می‌آورند این مجلس نورانی آنان را به سمت عفاف و حجاب کامل ببرد.

او گفت:

زمانی شاهد شل حجابی و بدحجابی بودیم در حال حاضر برخی کلان‌شهرها به سمت بی‌حجابی کامل رفته است اما محبت سیدالشهدا(ع) این خانم بی‌حجاب را به این مجلس کشانده است. از این سرمایه باید برای گسترش عفاف استفاده کنیم تا خانمی که نسبت به حجابش بی‌توجه است با این مجالس هدایت شود.

وی عنوان کرد:

مجلس شیرخوارگان از مجالس ریاض‌الجنه است. انشاالله این گونه مجالس که زیرمجموعه مجالس عزاداری سیدالشهدا است ادامه داشته باشد. این مجالس بیعت با اباعبدالله(ع) است. ایران کشور اباعبدالله است و نباید به سمت سکولاریزه رفت. این نظام پرچم الله اکبر را بلند کرده و امروز ادامه دهنده راه سیدالشهدا، مقام معظم رهبری است. بچه‌هایی که در این مجلس حضور پیدا می‌کنند نظرکرده حضرت سیدالشهدا(ع) هستند. این فضا نه تنها بر جسم‌شان بلکه بر جانشان نیز تاثیرگذار است. مجالس حسینی باید هم مجلس شور باشد و هم مجالس شعور. شور حسینی را مداحان اهل بیت(ع) زنده می‌کنند. مداحان و خطبا باید این دو را در کنار هم پیش برند، یعنی آرمان‌های بلند در ضمن شعرهایشان مطرح باشد. خطیب حتما باید در این مجالس دعوت باشد تا آرمان‌های سید شهیدان را بازگو کند.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان