دوشنبه، 11 مهر 1401 - 22:24

بنیاد بازی‌های رایانه‌ای فعال شد

شماره: 19191
Aa Aa

وزرات فرهنگ وام ۵۰ میلیون تومانی به همه خبرنگاران پرداخت می کند| حدود ۱۴ هزار واحد مسکونی برای خبرنگاران واجد شرایط ساخته می شود.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
بنیاد بازی‌های رایانه‌ای فعال شد

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در جمع خبرنگاران استان گلستان با بیان این که امسال اینترنت خبرنگاری با سختگیری بیشتری فعال شده اظهار داشت:

تاکنون اینترنت خبرنگاری به ۱۲ هزار نفر تخصیص یافته است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، او گفت:

برآورد ما این است که ۱۷ هزار خبرنگار در کشور وجود دارد اما اینبار سخت‌گیری بیشتری شده و در ادامه به همه افرادی که پرونده آنها کامل شود اینترنت تعلق می گیرد. همه کسانی که در فرایند خبری هستند پس از طی تشریفات مشخص پروانه خبرنگاری و روزنامه نگاری می‌گیرند.

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه در همه استان‌ها پروژه‌هایی با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دستور کار قرار گرفته گفت:

برنامه ما این است که پروژه جدیدی را شروع نکنیم مگر آنکه ضرورت پیدا کند.

وی از فعالیت بنیاد بازی‌های رایانه‌ای خبر داد و گفت:

در ایران بسیاری از افراد با متوسط سنی ۲۳ سال بازی رایانه‌ای می‌کند و برخی از بازی ها بیش از ۲۰ میلیون بار دانلود شده و این نشان می‌دهد در حوزه فرهنگی بازی‌ها اهمیت بالایی دارد.

او از طراحی بیش از صدها بازی یارانه‌ای جدید در ایران خبر داد:

روند ساماندهی این بازی‌ها در حال اتمام است و سامانه‌ای نیز به این منظور راه‌اندازی شده و خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به بازی‌های ارزیابی شده و درجه بندی شده بازی مناسب فرزندان خود را انتخاب کنند.

وی گفت:

به مناسبت گرامیداشت هفته خبرنگار وزرات فرهنگ وام ۵۰ میلیون تومانی به همه خبرنگاران پرداخت می کند که سود این تسهیلات ۱۸ درصد است و با ۵ درصد تخفیف به ۱۳درصد می رسد. حدود ۱۴ هزار واحد مسکونی نیز با انعقاد قرارداد با وزارت راه وشهرسازی برای خبرنگاران واجد شرایط ساخته می شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان