چهارشنبه، 13 مهر 1401 - 5:48

به پرونده عوامل اعتراضات با سرعت رسیدگی شود

شماره: 19580
Aa Aa

او کلیه دادستان‌ها و مسئولان قضایی نقاط مختلف ایران را مکلف کرده در این راستا بدون هیچ‌گونه اغماض و کوتاهی و در چهارچوب موازین قانونی اقدام کنند.

دستور رئیس قوه قضاییه به دادستان‌های سراسر ایران؛
به پرونده عوامل اعتراضات با سرعت رسیدگی شود

محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه ایران در تماس‌های جداگانه با دادستان‌های سراسر کشور پیرامون نحوه برخورد با عوامل اغتشاشات اخیر دستوراتی صادر کرد.

به گزارش اسپادانا خبر، او طی تماس‌های جداگانه‌ای با دادستان کل کشور و مراجع قضایی خطاب به آن‌ها دستور داد در راستای حفظ امنیت و آرامش شهروندان و صیانت از زندگی عادی و روزمره آن‌ها در سراسر کشور و مقابله با عناصر اصلی اغتشاشگر و آشوب‌طلب حرفه‌ای، مخلان آرامش شهروندان و امنیت روانی مردم، افرادی که به اموال عمومی و دولتی خسارت وارد کرده اند و در برابر پلیس تمرد میکنند و همچنين مرتبطین با سرویس‌های جاسوسی خارج از کشور برخورد بازدارنده طبق قانون صورت گیرد و در تکمیل و رسیدگی به پرونده ها‌ی قضایی آنها هم تسریع شود.

رئیس قوه قضاییه کلیه دادستان‌ها و مسئولان قضایی ذیربط در نقاط مختلف کشور را مکلف و موظف کرد در این راستا بدون هیچ‌گونه اغماض و کوتاهی و در چهارچوب موازین قانونی اقدام کنند.
رئیس دستگاه قضا همچنین در این تماس‌ها با اشاره به شگرد دشمنان و عناصر وابسته به گروهک‌های معاند در برانگیختن هیجانات مردم به ویژه نوجوانان و جوانان و تحریک احساسات آن‌ها با ترویج شایعات و اکاذیب به مسئولان قضایی ذیربط در سراسر کشور دستور داد در مورد برخورد قانونی با منابع ترویج دروغ و شایعه هم اهتمام جدی کنند.

رییس قوه قضائیه تاکید کرده است:

نباید اجازه دهیم دشمن با سواستفاده از موقعیت به وجود آمده بخشی از جامعه را که بر اساس شنیدن برخی از اخبار غیر دقیق، دارای سؤال و مطالبه می‌باشند مساله دار و دارای شبهه کند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان