بولتن‌های محرمانه در اختیار هکرها قرار گرفت | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 13 اسفند 1402 - 2:31

بولتن‌های محرمانه در اختیار هکرها قرار گرفت

شماره: 20340
Aa Aa

فارس می گوید محتوای ابن بولتن‌ها رصد شنیده‌های محافل رسانه‌ای، فضای مجازی و رسانه‌های بیگانه بوده و امکان راستی‌آزمایی آن‌ها را نداشته است.

بولتن ها برای آگاهی برخی مسئولان ارسال می‌شد؛
بولتن‌های محرمانه در اختیار هکرها قرار گرفت

خبرگزاری فارس با انتشار یک رشته توییت ضمن تایید خبر هک شدن این خبرگزاری توسط گروه «بلک ریوارد» پذیرفت که بولتن‌های محرمانه این خبرگزاری که «برای آگاهی برخی مسئولان» تهیه شده در اختیار هکرها قرار گرفته است.

به گزارش اسپادانا خبر، در این رشته توییت آمده است:

محتوای  بولتن‌های محرمانه «رصد شنیده‌های محافل رسانه‌ای، شایعات فضای مجازی و ادعاهای رسانه‌های بیگانه» بوده که خبرگزاری فارس امکان راستی‌آزمایی آن‌ها را نداشته است.

گروه هکری یک سرویس جاسوسی که خود را «پاداش سیاه» معرفی می‌کند در ساعت ۲۰ و ۴۰ دقیقه روز جمعه با نفوذ به برخی سرورهای فارس برای دقایقی اطلاعیه خود را روی سایت خبرگزاری منتشر و اعلام کرد اطلاعات خبرگزاری فارس را کاملا از بین برده است. به دنبال این اقدام فعالیت سایت حدود یک روز و نیم برای کشف منشا آلودگی متوقف شد که البته بعضی سرویس‌ها مثل سیستم کامنت‌گذاری تا ارتقای امنیت شبکه موقتا غیر فعال شده است.

این گروه مدعی شده بود که کلیه اطلاعات خبرگزاری فارس را از بین برده است و تلاش داشت فعالیت خبرگزاری فارس را به صورت بلندمدت متوقف کند که عملا به جز حذف اطلاعات روز جمعه موفق به این کار نشد. همزمان جریان رسانه‌ای این سرویس جاسوسی با اقدامات سخیف و دروغین، ترور شخصیت و تهدید خبرنگاران را در دستور کار قرار داد.

همچنین جزوه مربوط به رصد شنیده‌های محافل رسانه‌ای، شایعات فضای مجازی و ادعاهای رسانه‌های بیگانه که امکان صحت‌سنجی آن برای خبرنگاران فارس میسر نبود جهت بهره‌برداری رسانه‌ای و خنثی‌سازی شایعات آرشیو شده و یا برای آگاهی برخی مسئولان و موثرین ارسال می‌شد.

این جریان رسانه‌ای از این مطالب به‌عنوان اخبار سری نامبرده و در مواردی با تغییر و مخدوش کردن برخی عبارات و واژه‌ها مطالب جعلی را به‌عنوان خبر و سند جلوه داده است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان