تصمیم مجلس برای افزایش سن بازنشستگی کارشناسی نبود | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 24 تير 1403 - 13:21

تصمیم مجلس برای افزایش سن بازنشستگی کارشناسی نبود

شماره: 24087
Aa Aa

آملی لاریجانی گفته برای همه ما روشن است که با توجه به تورم بالای ۴۰ درصدی درسال های اخیر کارگران نمی توانند معیشت معقولی داشته باشند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد:
تصمیم مجلس برای افزایش سن بازنشستگی کارشناسی نبود

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار تشکل‌های کارگری استان مازندران با وی درباره مصوبه مجلس درخصوص افزایش سن بازنشستگی گفت:

این موضوع بر اساس کار کارشناسی نبوده و تدبیر لازم در آن صورت نگرفته است

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایلنا، وی با اشاره به مشکلات معیشتی کارگران گفت:
برای همه ما روشن است که با توجه به تورم بالای ۴۰ درصدی درسال های اخیر کارگران نمی توانند معیشت معقولی داشته باشند. باید تدابیری دراین راستا اندیشیده شود که متأسفانه دولت های مختلف نتوانستند آن را ایجاد کنند و عمده تصمیمات اتخاذ شده به ضرر کارگران تمام شد. در جلسه تخصصی که با رئیس جمهور داشتیم تأمین کالا و نیاز های اولیه را برای قشر ضعیف جامعه پیش از آزادسازی قیمت ها مورد تاکید قرار دادیم که مورد توجه قرار نگرفت و امروز خیلی از اقلام ضروری از سبد معیشت کارگران خارج شده است.

وی افزود:

در برنامه هفتم توسعه و سیاست های کلی سازمان تأمین اجتماعی که مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفت موارد بسیار خوبی مطرح شد که به‌طور کامل عملی نشد اما در برنامه هفتم توسعه این فرصت همچنان باقی است تا بخشی از دغدغه های قشر کارگری در آن گنجانده و رفع شود.

او با اشاره به طرح ساماندهی کارکنان شرکتی افزود:

برخی شرکت های واسطه بیش از ۳۰ درصد حقوق را می‌گیرند که این اصلا پذیرفتنی نیست اما بار مالی که دولت مدعی است از اجرای آن متحمل می شود مربوط به تعهدی است که پس از بازنشستگی به آن وارد می شود و پس از ثبت قرارداد کار معین شرایط و انتظار طبیعی دیگری برای ارتقا شغلی ایجاد به‌وجود می آید که نیاز به بررسی بیشتر و تخصصی در این حوزه وجود دارد.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان