تورم سالیانه دهک اول ۵۰ درصد شد | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 12 بهمن 1401 - 10:55

تورم سالیانه دهک اول ۵۰ درصد شد

شماره: 20305
Aa Aa

فاصله تورمی در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل 0.7 واحد درصد و در گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل 0.2 واحد درصد افزایش داشته است.

جزئیات تورم دهک‌های هزینه‌ای در آبان اعلام شد؛
تورم سالیانه دهک اول ۵۰ درصد شد

جزئیات تورم دهک‌های هزینه‌ای در آبان سال جاری اعلام شد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، محدوده تغییرات تورم دوازده‌ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین ۶۰.۵درصد برای دهک هشتم تا ٦٤.٦درصد برای دهک­ اول بوده است.

نرخ تورم کل ایران در آبان ماه 1401 برابر ٤٤ درصد است که در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه ٤١.٧ درصد برای دهک­­ دهم تا 50.2 درصد برای دهک­ اول نوسان دارد. هم‌چنین در مورد گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نیز بین ٣٢.٩ درصد برای دهک چهارم، پنجم و ششم تا ٣٦.٦ درصد برای دهک دهم است.

بر اساس اعداد مربوط به تورم میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در این ماه به ٨,٥ واحد درصد رسید که نسبت به ماه قبل (٧.٩ واحد درصد) 0.6 واحد درصد افزایش داشته است. فاصله تورمی در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل 0.7 واحد درصد افزایش داشته است و در گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل 0.2 واحد درصد افزایش داشته است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان