حجاب نشانه حاکمیت دین در جامعه اسلامی است | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 14 بهمن 1401 - 19:24

حجاب نشانه حاکمیت دین در جامعه اسلامی است

شماره: 19808
Aa Aa

 جریان لائیک و بی مذهبی که در خیابان هستند و قانون، حجاب و اسلام را زیر پا می‌گذارند یا به دنبال پناهندگی هستند و یا قصد بهره‌برداری‌ انتخاباتی دارند.

احمد علم‌الهدی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی؛
حجاب نشانه حاکمیت دین در جامعه اسلامی است

سید احمد علم‌الهدی، نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی در خطبه های نماز جمعه مشهد اظهار کرد:

تا زمانی که اسلام در دنیا برپاست نبی مکرم اسلام (ص) هم زنده است و عالم بشریت از سایه پربرکت او بهره‌مند هستند.

به گزارش اسپادانا خبر، او افزود:

به هر اندازه که مبانی و احکام دین در رفتار جامعه اسلامی بروز و ظهور یابد قدرت اسلام هم افزایش می‌یابد.

وی گفت:

هیچ ابرقدرتی نمی‌تواند برخلاف خواست خدا دست به تحریف اسلام بزند و یا علاقه به نبی مکرم اسلام (ص) و قرآن را در قلوب مسلمانان مخدوش کند اما دشمن وجود عینی و ارزشی پیامبر اکرم (ص)، قرآن کریم و دین اسلام را در معرض توطئه و آسیب قرار می‌دهد و اگرچه قرآن را پاره می‌کنند یا آتش می‌زنند اما این هجمه برای تقابل با ارزش‌های اسلامی است که با تخریب یک نمود از قرآن زمینه بروز و ظهور پیدا می‌کند.

او یکی از ارزش‌های اساسی اسلام را حجاب دانست:

با حجاب می‌توان تشخیص داد که اسلام در یک جامعه حاکمیت دارد. خانمی که با حجاب اسلامی در خیابان تردد کند تا در معرض نگاه‌های شهوتران و تیرهای زهرآلود شیطان قرار نگیرد نشان‌دهنده حاکمیت دین بر آن جامعه و استمرار حیات نبی مکرم اسلام (ص) است و جنگ با حجاب موضوعی نیست که مربوط به امروز و دیروز باشد بلکه از زمان استیلای استعمار بر ممالک اسلامی مبارزه با حجاب به‌عنوان یک اصل اساسی در دستور کار معاندان قرار گرفته و حتی امروز هم از گسترش حجاب در کشورهای غربی جلوگیری می‌کنند. عده‌ای همیشه می‌خواستند به وجود مقدس پیامبر اکرم (ص) هجمه ببرند و هم بچه‌های جاهل را در این میان به میدان فرستادند تا چادر از سر زن باحجاب ایرانی بکشند و هم مزدورانی را اجیر کردند تا در خارج از کشور در مقابل چشم مردم برهنه شوند. علاوه بر این دسته دوم هم عده‌ای از افراد فریب‌خورده بودند که بر اثر تبلیغات فضای مجازی به میدان آمدند و فقط هیجان به معنای ماهوی آن برایشان جذابیت دارد. از همه این‌ها بدتر خواص بی‌بصیرتی هستند که برخلاف مزدوران و فریب‌خوردگان به میدان آمده‌اند و برخی حتی خدا و پیامبر را قبول ندارند. ثمره فعالیت‌هایشان هم همان حرفی است که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری اخیر خود مطرح کرد و به‌صراحت اعلام داشت که آشوب‌های اخیر در ایران باعث شده تا دیگر نیازی به برجام نداشته باشیم و امیدها به همین ناآرامی‌ها دوخته شده است. یکی از دوستان بسیج دانشجویی برای من تعریف می‌کرد که در میانه بحبوحه‌های امنیتی و آشوب‎ها متوجه شدیم که یکی از لیدرهای آشوبگران ناگهان از انظار مخفی شد اما پس از تعقیب، مشخص شده که وی به دنبال فرار به آمریکا و پناهندگی بوده است. بعد از آن در قطار مشهد به نیشابور او را دستگیر کردند و اعتراف کرد که قصد پناهندگی را داشته است. این افراد به دنبال استفاده‌های شخصی از این ناآرامی‌ها هستند اما هیچ‌کدام دغدغه دین ندارند. یکی از مسئولان امنیت در این باره تعریف می‌کرد که عده زیادی از کسانی که بازداشت شده بودند آب می‌خواستند، غذا می‌خواستند اما هیچ‌کدام یک مهر برای نماز نخواسته‌اند که نشان می‌دهد این افراد از اساس دغدغه دین ندارند.

او با بیان اینکه عناد دشمن با پیامبر (ص) است و همه توطئه‌های آنان در خط مبارزه با رسول خدا (ص) هدفمند شده است اظهار کرد:

اول کار دختر خانمی از دنیا می‌رود اما به‌تدریج برخی خواص بی‌بصیرت از این وفات سوءاستفاده می‌کنند. البته اینکه به این افراد خواص بی‌بصیرت گفته می‌شود حمل بر صحت است درحالی‌که در حقیقت خیلی هم این افراد بی‌بصیرت نیستند بلکه بسیاری از این‌ها قصد دارند تا با استفاده از جریان اقلیت لائیک در این کشور خود را قهرمان کنند و برای خود یک اردوی سیاسی بسازند. برخی افراد که امروز به‌رغم روشن ‎شدن حقایق هنوز بر طبل مبارزه با حجاب می‌کوبند ادعا می‌کنند که حجاب مهم نیست درحالی‌که حقیقت آن است که حجاب برای افراد ضددین و بی‌بند و بار مهم نیست بلکه برای زن باعفت و مرد مؤمن ما که 85 سال قبل در این مسجد گوهرشاد هدف گلوله دژخیمان ضدحجاب قرار گرفتند و به شهادت رسیدند مهم است. آقایی که دانسته یا نادانسته توییت می‌زند و می‌گوید «مگر مردم مجبورند که امر به معروف کنند و نهی از منکر بشوند»، به قرآن، فریضه الهی و اصول قانون اساسی پشت پا زده و بی‌توجهی می‌کند. مردم به فریضه الهی نیاز دارند تا امر به معروف بکنند و نهی از منکر بشوند. جریان لائیک و بی مذهبی که در خیابان هستند و قانون، حجاب و اسلام را زیر پا می‌گذارند هرکدام یک هدف مشخص دارند؛ یا به دنبال پناهندگی هستند و یا قصد بهره‌برداری‌های انتخاباتی را دارند اما خواص بی‌بصیرت باید بگویند که چرا با یک توییت به قرآن پشت پا می‌زنند؟ همان خواص بی‌بصیرتی که در فتنه 88 اسباب زحمت شدند و امروز هم در تشخیص حق دچار مشکل هستند و قصد دارند تا از جریان لائیک جامعه، یک اردوی سیاسی بسازند.

علم‌الهدی گفت:

دفاع از پیامبر (ص)، دفاع از ارزش‌های اسلام است و اگر امروز مردان و زنان جامعه ما از اسلام دفاع کردند، مدافع جان و حیات پیامبر (ص) بوده اند اما اگر در برابر این جریان بی‌تفاوت ماندند در واقع در برابر هستی نبی مکرم اسلام (ص) بی‌تفاوت مانده‌اند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان