خبرگزاری مجلس هک شد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 28 خرداد 1403 - 15:16

خبرگزاری مجلس هک شد

شماره: 24642
Aa Aa

یک گروه هکری مدعی شد که سایت خانه ملت و برخی سامانه‌ های داخلی مجلس شورای اسلامی را هک کرده است. این گروه تصاویری را هم تحت عنوان لیست حقوق نمایندگان مجلس منتشر کرده است.

صفحه خبرگزاری خانه ملت از دسترس خارج شد؛
خبرگزاری مجلس هک شد

خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت) هک شد.

به گزارش اسپادانا خبر، صفحه خبرگزاری خانه ملت وابسته به مجلس شورای اسلامی از دسترس خارج شد.

آن‌طور که ایلنا گزارش داده، به‌احتمال‌زیاد این خبرگزاری هک شده است.

پظاهراً یک گروه هکری مسئولیت این اتفاق را بر عهده گرفته و مدعی نفوذ به زیرساخت مجلس و دسترسی به اطلاعات محرمانه شده است.

دیجیاتو نوشته یک گروه هکری مدعی شد که سایت خانه ملت و برخی سامانه‌ های داخلی مجلس شورای اسلامی را هک کرده است این گروه تصاویری را هم تحت عنوان لیست حقوق نمایندگان مجلس منتشر کرده است.

درحالی‌که انتظار می‌رفت تنها خبرگزاری مجلس هک شده باشد حالا یک گروه هکری مدعی نفوذ به زیرساخت‌ها و سامانه‌های مجلس شورای اسلامی و همچنین دسترسی به اطلاعات محرمانه شده است. درحال‌حاضر این گروه مشغول انتشار اسناد و مدارک محرمانه‌ای ازجمله نامه‌های داخلی، صورت‌جلسه‌ها و لیست حقوق نمایندگان در کانال تلگرامی خود است.

اکنون این سایت تا رفع مشکل از دسترس خارج شده است.

اطلاعیه مجلس شورای اسلامی در مورد هک شدن سایت‌ خانه ملت 

سایت مجلس شورای اسلامی و خبرگزاری خانه ملت از صبح امروز به‌دلیل حملات سایبری، هک و از دسترس خارج شده است. ابعاد این موضوع توسط تیم‌های فنی کارشناسی در حال بررسی بوده و به‌زودی اطلاع‌رسانی‌های لازم صورت خواهد گرفت. بررسی اولیه این تصاویر نشان می‌دهد که برخی از این اسناد دستکاری شده و غیرقابل استناد است به این صورت که هکرها احتمالا از طریق دسترسی محدود به برخی اسناد، اسناد واقعی را دستکاری کرده‌اند. به‌عنوان نمونه در فایلی که باعنوان حقوق نمایندگان در خرداد ۱۴۰۲ منتشر شده یک ستون باعنوان جمع نهایی حاوی اعداد غیرواقعی درج شده است که در اسناد پرداختی مجلس وجود ندارد.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان