خدمت سربازی حرفه‌ای می‌شود | اسپادانا خبر
 
 
پنجشنبه، 3 خرداد 1403 - 11:14

خدمت سربازی حرفه‌ای می‌شود

شماره: 23106
Aa Aa

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مکلف به کاهش زمان خدمت، پاره وقت شدن خدمت سربازی و جایگزینی با دیگر عضویت ها در طول زمان اجرای برنامه شد.

با موافقت کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه؛
خدمت سربازی حرفه‌ای می‌شود

محسن پیرهادی، نایب رئیس کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه از موافقت این کمیسیون با حرفه ای شدن سربازی خبر داد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، او گفت:

نیروهای مسلح مکلف به کاهش زمان خدمت، پاره وقت شدن خدمت سربازی و جایگزینی با دیگر عضویت ها در طول زمان اجرای برنامه شد.

وی گفت:

در سال‌های اخیر تغییر قانون نظام وظیفه به یکی از مطالبات جدی بخشی از جامعه تبدیل شده بود و در همین راستا ماده ۱۰۲ لایحه با عنوان بهینه‌سازی خدمت وظیفه مورد بررسی قرار گرفت. با رای اعضای کمیسیون اولین گام های رسمی برای حرفه ای شدن سربازی از طریق کاهش مدت زمان، جایگزینی سایر عضویت ها و پاره وقت شدن خدمت سربازی برداشته شد. ستاد کل نیروهای مسلح نیز موظف شد به منظور دفاع از استقلال، تمامیت ارضی کشور، استفاده بهینه از ظرفیت های ملی، ایجاد انگیزه لازم برای جوانان در انجام خدمت وظیفه و رشد، تعالی، توانمندسازی و افزایش مهارت های آنها نسبت به تدوین ساز و کار بهینه و استحکام بخشی نظام خدمت وظیفه عمومی، نسبت به اصلاح مقررات ذیربط از جمله کاهش مدت خدمت وظیفه عمومی، کاهش نیاز به سرباز از طریق جایگزینی سایر  عضویت ها، کاهش نیاز به خدمت پیوسته سربازی و پاره وقت نمودن خدمت سربازی برای بخشی از مشاغل سربازی به همراه الزامات آن، فرهنگ سازی و اقدام و به تصویب فرمانده کل قوا برساند.

 به گفته پیرهادی بر اساس رای اعضای کمیسیون تلفیق در طول سالهای اجرای برنامه مشمولان دارای سه فرزند و بیشتر و مشولان بالای ۳۵ سال دارای دو فرزند از خدمت سربازی معاف می شوند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان