چهارشنبه، 8 تير 1401 - 13:48

خودکفایی در کالاهای اساسی موضوعی راهبردی است

شماره: 17814
Aa Aa

تیم های اقتصادی و اطلاع‌رسانی دولت و دستگاه‌های مرتبط گره های ذهنی مرتبط با توزیع یارانه‌ها را باز کرده و به افکار عمومی و بازار آرامش دهند.

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران؛
خودکفایی در کالاهای اساسی موضوعی راهبردی است

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در جلسه هیئت دولت، خودکفایی در کالاهای اساسی را موضوعی راهبردی دانست و گفت:

وزارت جهادکشاورزی با همکاری دیگر نهادها و از جمله مراکز علمی و دانش بنیان برنامه ریزی کند تا کشور در کوتاه‌ترین زمان ممکن در تولید کالاهای اساسی به خودکفایی برسد و دیگر نیازمند دیگر کشورها نباشیم.

به گزارش اسپادانا خبر، او با اشاره به افزایش آلایندگی‌ها و گرد و غبار در استان‌های مختلف کشور به‌ویژه استان خوزستان اظهار داشت:

حل ریشه ای این موضوع نیازمند همکاری با کشورهای منطقه و همسایه است.
وی به سازمان محیط زیست مأموریت داد با همکاری وزارت امور خارجه و دیگر دستگاه‌های ذیربط از طریق رایزنی با کشورهای همسایه مشکل آلایندگی هوا را حل کنند.
رئیس جمهور ایران با اشاره به لزوم تأمین امنیت غذایی کشور خودکفایی در کالاهای اساسی را راهبردی دانست و اظهار داشت:

در کنار کارهای روزمره نباید از اقدامات اساسی و زیربنایی غفلت شود. تولید یک مسئله اساسی و زیربنایی است و با تقویت تولید داخلی باید ظرف چند سال آینده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به خودکفایی برسیم تا نیازمند دیگر کشورها نباشیم.
رئیسی با تأکید بر لزوم اتقان و همه ‌جانبه‌گرایی در تصمیمات گفت:

تمام ارکان دولت در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها همه جوانب را بسنجند تا تصمیمات دقیق و قابل اجرا اتخاذ شود.
وی به لزوم تبیین دقیق و جامع برنامه دولت در خصوص توزیع عادلانه یارانه‌ها برای آحاد مردم در مقابل طرح برخی شبهات اشاره کرد و گفت:

تیم اقتصادی و تیم اطلاع‌رسانی دولت و دستگاه‌های مرتبط با تبیین موضوع گره‌های ذهنی مردم را باز کرده و به افکار عمومی و بازار آرامش ببخشند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان