دادستانی تهران علیه یک سایت خبری اعلام جرم کرد | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 24 تير 1403 - 13:24

دادستانی تهران علیه یک سایت خبری اعلام جرم کرد

شماره: 23775
Aa Aa

دادستانی تهران در رابطه با انتشار خبری مبنی بر افزایش ۴ برابری داروی بیماران سرطانی در پایگاه خبری رکنا علیه این رسانه اعلام جرم نموده است.

با اعلام قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران؛
دادستانی تهران علیه یک سایت خبری اعلام جرم کرد

دادستانی تهران در رابطه با انتشار خبری مبنی بر افزایش ۴ برابری داروی بیماران سرطانی علیه یک رسانه اعلام جرم نمود و مدیرمسئول رکنا را احضار کرد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد:

«هفته گذشته یک رسانه خبری مبنی بر افزایش ۴ برابری قیمت داروهای سرطانی نسبت به ماه قبل منتشر کرد. خبری که با واکنش زیادی همراه شد. پس از انتشار این خبر دادستانی تهران مدیرمسئول پایگاه خبری مربوطه را در رابطه با موضوع فراخواند تا مستندات خود را برای چنین گزارشی ارائه دهد. پس از احضار مدیرمسئول پایگاه خبری هیچگونه مستنداتی برای این گزارش ارائه نشد و در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد عدم توجه به تفاوت ریالی و تومانی مبالغ درج شده در فاکتور باعث تولید گزارش اشتباه شده است. پس از این بود که پایگته خبری موظف شد نسبت به گزارش منتشر شده توضیحاتی ارائه کند. در بخشی از خبر توضیح آمده است: افزایش ۴ برابری داروی بیماران سرطانی حاصل اشتباه یکی از مخاطبان و عدم دقت خبرنگار مربوطه بود که بعد از اطلاع از صحت مساله این خبر اصلاح شد.

در پی این اتفاق دادستانی تهران علیه رسانه اعلام جرم کرد.»
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان