پنجشنبه، 20 مرداد 1401 - 13:31

داشتن تنها یک فرزند زیبا نیست

شماره: 18509
Aa Aa

او گفته دو دختر و دو پسر یعنی چهار فرزند بهترین شکل از فرزندآوری است؛ هم خاله دارند و هم عمو و هم عمه و هم دایی.

طباطبایی‌نژاد، نماینده ولی فقیه در اصفهان؛
داشتن تنها یک فرزند زیبا نیست

سید یوسف طباطبایی‌نژاد، امام جمعه اصفهان گفت:

برخی در بحث های تربیتی نسبت به داشتن اولاد زیاد نگران هستند که بی‌خود است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از شفقنا، او گفت:

اگر پدر و مادر تربیت داشته باشند، اهل نماز و روزه و کار نیک باشند بچه هم درست تربیت می‌شود و اگر در این مورد کاستی وجود داشته باشد بچه نزد برترین استاد اخلاق هم، تربیت یاد نمی‌گیرد. نتیجه هم این می‌شود که یک بچه به دنیا می‌آوردند و آن یکی هم لوس است و مشکلات بعدی به همراه می‌آورد.

وی اظهارکرد:

مومن کسی است که در فضای مجازی آبروی دیگری را نبرد، بدون تحقیق حرفی به کسی نسبت ندهد و با دست و زبان خود باعث صدمه به مومن دیگری نشود.

وی همچنین گفت:

از بحران اقتصادی همه آگاه هستیم، من می‌دانم، شما می‌دانید، دولت و ملت و مجلس هم می‌دانند. گاه آقایان نماینده هم حرف‌هایی می‌زنند اما خطاب به آنها باید گفت چه طرحی دارید؟ اگر طرحی دارید برای بهبود شرایط مطرح کنید، آن هم برای جنگ اقتصادی که دشمن ۴۰ سال است علیه مردم و ملت ایران تحمیل کرده و تبعات جنگ میان روسیه و اوکراین که هر دو از تامین کنندگان اصلی منابع غذایی هستند، شرایط را برای جهان سخت کرده است.

امام جمعه اصفهان خطاب به صاحب خانه‌ها نیز گفت:

مراقب همسایه خود باشید، سعی کنید با همسایگان خود خوب رفتار کنید، اگر پیش خود بگویید امسال وضع اقتصادی بد است، بنابراین روی رهن و اجاره چیزی اضافه نمی‌کنم فکر می‌کنید خدا این عمل شما را نادیده می‌گیرد؟ اگر ذره ای شک داشته باشید بدانید که مومن نیستید. من نمی‌گویم اجاره و رهن را کم کنید، می‌گویم زیاد نکنید و کمک کنید تا از این بحران هم مثل سایر بحران‌ها نجات پیدا کنیم.

طباطبایی‌نژاد درباره موضوع فرزندآوری نیز گفت:

من کاری به این حرف هایی که درباره جوانی جمعیت می‌زنند ندارم و می‌گویم از زاویه دیگری به مسئله نگاه کنید. ممکن است یکی بگوید من یک فرزند دارم که حالا جوان است، او هم یک فرزند پیدا می‌کند که باز جوان است و کافی است، من اصرار ندارم جمعیت جوان بشود، هر چه می‌خواهد بشود، گرچه سیاست کلی جامعه به این سمت است اما می‌شود به موضوع به شکل دیگری هم نگاه کرد. اینکه یک فرزند داشته باشید بدون اینکه خواهر یا برادر یا از آن سمت خاله یا عمو یا عمه نداشته باشد زیبا نیست. فکر می‌کنید بچه احساس کمبود نمی‌کند؟ فکر می‌کنید چیزی در دلش نیست؟ تا کودک است با اسباب بازی سرگرم می‌شود بعد که بزرگ شد حسرت بر دلش می‌ماند. همه خانه خواهر و برادرهایشان می‌روند و او تنها است.

او تعداد فرزندان فاطمه زهرا (س) و حضرت علی(ع) را بهترین مدل برای فرزندآوری دانست:

دو دختر و دو پسر یعنی چهار فرزند بهترین شکل از فرزندآوری است؛ هم خاله دارند و هم عمو و هم عمه و هم دایی. کمک به فرزند که فقط با پول دادن به او نیست، همین توجه به داشتن خواهر و برادر هم نوعی توجه است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان