دوشنبه، 23 فروردين 1400 - 11:33

درصورت برگزاری کنکور میلیون ها ایرانی درگیر کرونا می شوند

شماره: 10777
Aa Aa

مینو محرز درخواست کرده آزمون های سراسری یک ماه دیگر به عقب انداخته شود یا با رعایت فاصله فیزیکی در محیط باز برگزار شود.

عضو کمیته کشوری ستاد مقابله با کرونا؛
درصورت برگزاری کنکور میلیون ها ایرانی درگیر کرونا می شوند

مینو محرز، عضو کمیته کشوری ستاد مقابله با کرونا در ایران در خصوص برگزاری کنکورهای سراسری گفت:

به عنوان یک متخصص عفونی در حال حاضر که اوج بیماری در بسیاری از استان ها به ویژه تهران وجود دارد و با توجه به تغییر ماهیت بیماری کووید19 و جهشی که پیدا کرده و قدرت سرایت آن افزایش چشمگیری داشته است، باید اعلام کنم که از هر گونه تجمع باید جلوگیری شود.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، وی افزود:

کنکور حدود دو ساعت زمان می برد و افراد در محیطی بسته باید بنشینند این در حالیست که اعلام می شود در محیط های بسته حتی با استفاده از ماسک امکان سرایت بیماری وجود دارد. قطعا در چنین شرایطی اگر نمی شود کنکور را به عقب بیندازند جای طرح این پرسش وجود دارد که آیا سالن های کافی دارند که با رعایت فاصله فیزیکی و تهویه مناسب بتوان این آزمون را برگزار کرد؟ اما در چنین شرایطی هم خیلی ریسک است.

وی ادامه داد: ما نمی خواهیم به جوانان کوچکترین آسیبی وارد شود اما اگر خدای نکرده این بیماری در این آزمون اپیدمی شود، چه اتفاقی می افتد؟ میلیون ها نفر درگیر می شوند چرا که این افراد به خانه می آیند و چندین نفر از اعضای خانواده را درگیر می کنند.

وی تاکید کرد: درخواست من این است که این آزمون یک ماه دیگر به عقب انداخته شود یا با رعایت فاصله فیزیکی در محیط باز برگزار شود.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان