پنجشنبه، 20 مرداد 1401 - 12:37

در دولت سیزدهم هیچ گونه شکایتی علیه اصحاب رسانه طرح نشده است

شماره: 18478
Aa Aa

عبادی این مطلب را در واکنش به درخواست تعدادی از نمایندگان مجلس از رئیس جمهور مبنی بر استرداد شکایت از اصحاب رسانه عنوان کرده است.

معاونت حقوقی ریاست جمهوری ایران اعلام کرد؛
در دولت سیزدهم هیچ گونه شکایتی علیه اصحاب رسانه طرح نشده است

محمد هادی عبادی، معاونت حقوقی ریاست جمهوری ایران اعلام کرد که از ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم تا کنون هیچ گونه شکایتی علیه اصحاب رسانه از سوی این معاونت در مراجع قضایی طرح نشده و حتی بعد از استقرار دولت سیزدهم این معاونت با ارسال نامه‌ای به محاکم و مبادی ذیربط نسبت به شکایات مطرح شده قبلی اعلام گذشت کرده است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایلنا، او با توجه به درخواست تعدادی از نمایندگان مجلس از رئیس جمهور مبنی بر استرداد شکایت از اصحاب رسانه گفت:

این معاونت به عنوان متولی امور دعاوی ریاست جمهوری از ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم تاکنون هیچ گونه شکایتی را علیه اصحاب رسانه در مراجع قضایی مطرح نکرده است و حتی با توجه به رویکرد و دستور رئیس جمهور بعد از استقرار دولت سیزدهم کلیه شکایات مطروحه علیه اصحاب رسانه را از محاکم مسترد کرده است. خوشبختانه از اصحاب رسانه چارچوب و موازین اخلاقی و حقوقی را در اطلاع رسانی و تحلیل مسائل تا حد قابل قبولی رعایت کرده‌اند که همین امر علاوه بر رویکرد دولت سیزدهم در تعامل مثبت با اصحاب رسانه در شکل گیری این فضا مؤثر بوده است. ادامه این روند می‌تواند هم به دولت در تحقق برنامه های پیش رو کمک کند و هم زمینه توسعه رسانه ها و تاثیرگذاری مثبت آنها در امور کشور را فراهم آورد.

موی با اشاره به اینکه ظاهراً مبنای درخواست نمایندگان از رئیس جمهور مصاحبه دادستان تهران است اظهار داشت:

در مصاحبه ایشان افزایش ۵۰ درصدی شکایت علیه رسانه ها به طور کلی مطرح شده است و اساساً به شاکیان اصحاب رسانه هیچ اشاره ای نشده است و نسبت دادن آن به دولت با توجه به اینکه هیچ گونه شکایتی از بدو تشکیل دولت سیزدهم علیه رسانه‌ها از سوی این معاونت مطرح نشده، محل تامل است.

  •  

بهادری جهرمی سخنگوی دولت ایران نیز گفت:

 

معاونت حقوقی به‌عنوان متولی دعاوی ریاست‌جمهوری هیچ شکایتی از خبرنگاران نداشته و دعاوی قبل از تشکیل دولت را هم پس گرفته است.

از قوه قضائیه بخاطر شفاف‌سازی پیرامون خبر افزایش ۵۰درصدی شکایات علیه خبرنگاران تشکر می‌کنم.

او گفت:

رسانه را تسهیل‌گر بهبود عملکرد‌ها می‌دانیم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان