دوشنبه، 11 مهر 1401 - 22:35

در نظام اسلامی موظف هستیم زمینه سعادت مردم را فراهم کنیم

شماره: 19214
Aa Aa

سلبریتی‌ها باید مالیات‌ بدهند| اینکه فیلمی بدون اکران داخلی به جشنواره خارجی برود خلاف قانون است. در مقابله با عوامل این کار تعارف نداریم.

محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
در نظام اسلامی موظف هستیم زمینه سعادت مردم را فراهم کنیم

محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در برنامه تلویزیونی «جهان آرا» گفت:

مالیات سلبریتی‌ها باید در قانون مالیات‌های مستقیم اصلاح شود.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از فارس، او با بیان اینکه انبوهی از مجوز‌های بی وجه میراث دولت دوازدهم برای وزارت ارشاد سیزدهم است گفت:

دولت قبل اعتقاد به نظارت‌های پسینی و حداقلی در حوزه کتاب و فیلم و در مجموعه هنر داشت و می‌گفت نباید در حوزه فرهنگ دخالت کنیم. رئیس دولت می‌گفت نباید مردم را به زور به بهشت ببریم در حالیکه در نظام اسلامی موظف هستیم زمینه سعادت مردم را فراهم کنیم. در حوزه مجوز‌های آثار نمایشی و کتاب کاری کرده بودند که در دولت سیزدهم،با انبوهی از مجوز‌هایی روبرو بودیم که کار را دشوار کرده بود مثلا مجوز اکران یک فیلم سینمایی را داده بودند و نوشته بودند اصلاحات انجام شود.

اسماعیلی در خصوص اکران داخلی فیلم‌هایی بدون مجوز در جشنواره‌ها بیان کرد:

اینکه فیلمی بدون اکران داخلی به جشنواره خارجی برود خلاف قانون است و در مقابله با عوامل این کار تعارف نداریم. قانون می‌گوید هیچ فیلمی بدون اکران در داخل اجازه حضور در جشنواره‌های خارجی را ندارد. هجمه وسیعی علیه این حرف به راه انداختند ولی جلوی آن ایستادیم. قطعا مطابق قانون عمل می‌کنیم و در مورد فیلم مد نظر هم کارهایش در حال انجام است. اگر قرار است طبق قانون جلوی کار کسی گرفته شود این کار را می‌کنیم و در مقابل عده‌ای که صدای بلندی دارند و می‌خواهند با هجمه رسانه‌ای وزارت ارشاد را منفعل کنند می‌ایستیم.

وی در پاسخ به این پرسش که قرار است مالیات سلبریتی‌هایی که بعضی‌هایشان علقه‌ای هم به نظام و کشور ندارند و دو تابعیتی به شمار می‌روند به کجا برسد گفت:

نظام مالیاتی باید عادلانه و بدون تبعیض باشد. مالیات حقی عمومی است که باید پرداخت شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان