دوشنبه، 11 مهر 1401 - 13:58

دسترسی آزاد به اطلاعات حق مردم است

شماره: 19059
Aa Aa

در روزگاری که بدخواهان انقلاب با تحریف و روایتگری مغرضانه به نبردی جدی و مستمر با حقیقت برخاسته‌اند نقش اصحاب رسانه بیش از همیشه مهم است.

پیام رئیس جمهور ایران به مناسبت روز خبرنگار؛
دسترسی آزاد به اطلاعات حق مردم است

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در پیامی به مناسبت فرارسیدن ۱۷ مرداد، روز خبرنگار گفت:

اینجانب با گرامیداشت این مناسبت از همه مرزداران حقیقت و مجاهدان عرصه تبیین و آگاهی، قدردانی نموده و تقارن معنادار روز خبرنگار امسال را با عاشورای حسینی تاکید مضاعفی بر وظیفه آگاهی بخشی اصحاب قلم و جهاد تبیین آنان می‌دانم.

به گزارش اسپادانا خبر، در متن پیام او است:

بسم الله الرحمن الرحیم

روز خبرنگار فرصت مغتنمی برای قدردانی از کوشش کسانی است که در عرصه تبیین، آگاهی‌بخشی و پاسداری از حقیقت خستگی نمی‌شناسند.

در روزگاری که بدخواهان انقلاب اسلامی با تحریف و روایتگری مغرضانه به نبردی جدی و مستمر با حقیقت برخاسته‌اند، نقش اصحاب رسانه در ایستادگی در برابر امواج تخریب، دروغ و فریب، بیش از همیشه مهم است.

توسعه و تعالی ایران اسلامی و تحقق آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی، امام (ره) و رهبری معظم، بی‌تردید جز در سایه نقش‌آفرینی مؤثر رسانه‌نگاران گرانقدر و اطلاع‌رسانی منصفانه و مسئولانه به دست نخواهد آمد.

روز خبرنگار علاوه بر گرامیداشت مسئولیت و جایگاه مهم خبرنگاران مجالی برای پاسداشت حقیقت‌جویی، شفافیت و حق مردم بر دانستن و دسترسی آزاد به اطلاعات است.

اینجانب با گرامیداشت این مناسبت از همه مرزداران حقیقت و مجاهدان عرصه تبیین و آگاهی قدردانی نموده و تقارن معنادار روز خبرنگار امسال را با عاشورای حسینی، تاکید مضاعفی بر وظیفه آگاهی بخشی اصحاب قلم و جهاد تبیین آنان می‌دانم.

امیدوارم خبرنگاران عزیز به تاسی از پیام‌آور بزرگ واقعه عاشورا، حضرت زینب کبری(س) در رساندن پیام حق به گوش مردم، موفق و ثابت‌قدم باشند.

سید ابراهیم رئیسی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان