جمعه، 2 آبان 1399 - 9:09

دو بانک حکمت و مهراقتصاد ایران در بانک سپه ادغام می شوند

شماره: 10080
Aa Aa

عبدالناصر همتی با اشاره به این‌که  ناترازی مالی‌ چند بانک ایران بالا بوده گفته بانک‌های وابسته به نیرو‌های مسلح را به‌تدریج ادغام می‌کنیم.

رئیس‌کل بانک مرکزی ایران خبر داد؛
دو بانک حکمت و مهراقتصاد ایران در بانک سپه ادغام می شوند

عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی ایران با اشاره به تأکید رئیس جمهور بر تقویت نظارت بانک مرکزی ابراز کرد:

ما اقدامات مهمی را برای کنترل و اصلاح نظام بانکی آغاز کرده‌ایم و بخش قابل‌توجهی از تصمیم‌گیری‌ها درباره نرخ‌های سود بانکی و بین‌بانکی نتیجه انضباطی بود که در بانک‌های مختلف ایجاد شد.

وی گفت: بانک‌های وابسته به نیرو‌های مسلح را به‌تدریج ادغام می‌کنیم و ظرف هفته آینده ادغام دو بانک حکمت و مهراقتصاد در بانک سپه نهایی خواهد شد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، رئیس‌کل بانک مرکزی افزود:

سه بانک دیگر هم ادغام‌شان به‌تدریج انجام می‌شود.

همتی با اشاره به این‌که چند بانک ناترازی مالی‌شان بالا بود گفت: این‌ها را تحت کنترل گرفتیم، مدیریت‌شان را اصلاح کردیم و تحت نظر مستقیم قرار گرفتند و ان‌شاءالله بتوانیم ناترازی‌شان را جمع کنیم.

وی اضافه کرد: در مورد بازار پول و انضباطی که در نرخ سود باید وجود داشته باشد کار‌های مهمی انجام دادیم بنابراین نظام بانکی ما به‌سمتی می‌رود که نظارت‌ها جدی‌تر شود.

رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: شاید یکی از دلایلی که توانستیم هدف‌گذاری تورم داشته باشیم استفاده از ابزار عملیات بازار باز بود که بانک‌ها نقش مهمی در رسیدن به این هدف خواهند داشت.

همتی با تأکید بر این‌که بانک مرکزی نقدینگی را کنترل می‌کند گفت: من مطمئن هستم امسال نقدینگی ما به‌مراتب از رشد نقدینگی سال 98 کمتر خواهد بود.

وی تصریح کرد: مجموعه این اقدامات به‌سمتی پیش می‌رود که بازار پولی ما از شفافیت و آرامش بیشتری برخوردار باشد.

رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: وقتی بازار پول آرامش و روندی منطقی داشته باشد و به‌سمت کنترل تورم برود به‌یقین روی نرخ ارز و بقیه بازار هم تأثیر خواهد گذاشت.

همتی ابراز امیدواری کرد: با روش‌های به‌کار گرفته‌شده در بازار پول و ارز شاهد آرامش بیشتری تا پایان سال در این بخش باشیم.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان