يكشنبه، 8 خرداد 1401 - 13:41

دو وزنه بردار زن تیم ملی ایران این کشور را ترک کردند

شماره: 17763
Aa Aa

ساعاتی پس از این که یکتا جمالی از آلمان تقاضای پناهندگی کرد پریسا جهانفکریان که سهمیه حضور در المپیک توکیو را نیز کسب کرده با ایران خداحافظی کرد.

تجهیزات لازم برای تمرین ندارم و مجبورم بروم؛
دو وزنه بردار زن تیم ملی ایران این کشور را ترک کردند

ساعاتی پس از این که یکتا جمالی از آلمان تقاضای پناهندگی کرد پریسا جهانفکریان دختر وزنه‌بردار نیز با انتشار پستی با ایران خداحافظی کرد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایرنا، پریسا جهانفکریان که سهمیه حضور در المپیک توکیو را کسب کرده و به دلیل مصدومیت در المپیک شرکت نکرد از ایران خداحافظی کرده است.

پریسا جهانفکریان با تایید مهاجرتش از ایران اظهار داشت:

با همسرم تصمیم گرفتم تا به آلمان مهاجرت کنم و با هم هماهنگ کردیم تا در این کشور ورزش وزنه‌برداری را ادامه دهم. شرایط ادامه ورزش را در ایران نداشتم زیرا با توجه به تصمیم فدراسیون سالن تمرین برایم مهیا نبود و از این موضوع خسته شدم. به خاطر بی‌کفایتی فدراسیون و عدم توجه به تمرینات این تصمیم را گرفتم. تجهیزات لازم برای تمرین ندارم و مجبورم از ایران بروم. در یکسال گذشته نیز به اردو دعوت نشدم. به دنبال پناهندگی نیستم و آمدم تا وزنه‌برداری را در آلمان ادامه دهم. در ایران فدراسیون همکاری لازم را انجام نداد و به المپیک هم اعزام نشدم. به هر دری زدم برای تمرین کردن جواب نگرفتم. می‌خواهم وزنه برداری را در آلمان ادامه دهم. نمی ‌توانستم با ماندن در ایران روی آینده ورزشی خود ریسک کنم. در این مدت تلاش و اعتراض کردم و چیزی جز کمیته انضباطی، محرومیت و داستان‌های حذف از المپیک برای رقم نخورد. حتی وقتی به فدراسیون وزنه‌برداری رفتم و گفتم که اجازه دهید تا در ورزشگاه آزادی تمرین کنم. آنها اجازه ندادند. پس یک ورزشکار باید کجا تمرین کند؟ حق و حقوقم را ندادند و فدراسیون من را از المپیک حذف کرد و چگونه می‌توانستم در ایران بمانم؟

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان