يكشنبه، 8 خرداد 1401 - 12:18

دین اسلام روزی همه دنیا را خواهد گرفت

شماره: 16467
Aa Aa

او با بیان این که روسیه نیازمند کمک ایران اسلامی است گفته قطع مذاکره و اقامه نماز اول وقت در کرملین توسط رئیسی نشان داد وابسته به شرق و غرب نیستیم.

سید محمد سعیدی، نماینده ولی‌فقیه در استان قم؛
دین اسلام روزی همه دنیا را خواهد گرفت

سید محمد سعیدی، نماینده ولی‌فقیه در استان قم در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت:

دین اسلام روزی همه دنیا را خواهد گرفت و بر دنیا خیمه می‌زند. باید در تکلیف خود در نشر اسلام عمل شود.

به گزارش اسپادانا خبر، وی با تأکید بر اهمیت عمل به تکلیف الهی افزود:

او با اشاره به فرارسیدن سال روز میلاد حضرت زهرا(س) عنوان کرد:

بانوان و دختران در امر عفاف و حجاب حضرت زهرا(س) را الگوی خود قرار دهند و باید غیرتمندانه از مکتب حضرت فاطمه (س) دفاع کرد.

وی با اشاره به سفر رئیسی به روسیه گفت:

مقام معظم رهبری برای سه گروه از کشورها اولویت توسعه روابط قائل هستند که شامل کشورهای همسایه، مسلمان و هم سو می‌شود و با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب روسیه دارای اولویت‌های مذکور است که در نخست همسایه و دارای 25 میلیون مسلمان و ظرفیت خوبی دارد و در بسیاری از مواضع با جمهوری اسلامی همسو است. دلیل دیگر برای توسعه روابط تهران و مسکو خنثی‌سازی تحریم‌های آمریکا علیه ایران اسلامی است. خنثی‌سازی تحریم‌ها دو بال دارد که استفاده از ظرفیت‌های داخلی با نگاه درون‌زا و بهره‌مندی مدبرانه از ظرفیت کشورهای مختلف است، ارتباط ما با روسیه تا حدود زیادی سبب می‌شود تحریم‌های کشورمان خنثی شود.

امام‌جمعه قم بیان کرد:

با روسیه مسائل مشترکی ازجمله دریای خزر، قفقاز، سوریه و عراق را داریم و تهدیدهایی ازجمله تحریم‌های آمریکا ازجمله تهدیدات مشترکمان است. روسیه به کمک ایران اسلامی نیازمند است. اقامه نماز اول وقت آیت‌الله رئیسی در کاخ کرملین مهم بود و با این نماز نشان داد سخن گفتن با پروردگار در موعد خود مقدم بر هر مذاکره است. نماز اول وقت رئیس‌جمهور نشان داد که مسئولین با التزام عملی به اسلام نماز را درهرحال ستون دین می‌دانند.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد:

قطع مذاکره و اقامه نماز اول وقت آیت‌الله رئیسی نشان داد وابسته و دل‌بسته به شرق و غرب نیستیم بلکه وابسته و دل‌بسته خداوند هستیم و اگر با کشوری ارتباط برقرار کنیم بر اصول اسلام است و به شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی پایبندیم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان