پنجشنبه، 20 مرداد 1401 - 12:40

روزی ما تصمیم خواهیم گرفت که به آمریکا اسلحه بدهیم یا نه

شماره: 19035
Aa Aa

در کشورهای دیگر انقلاب شد اما چون ولایت و رهبری نداشتند مصادره شدند| گاهی در برنامه‌های دیپلماسی‌ها دوگانه صحبت می‌کنند و فریب می‌خورند.

سیداحمد محمودی، امام جمعه موقت اصفهان؛
روزی ما تصمیم خواهیم گرفت که به آمریکا اسلحه بدهیم یا نه

سیداحمد محمودی، امام جمعه موقت اصفهان در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان گفت:

عاشورا جهاد تبیین در همه عرصه‌های دین است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از مهر، او ادامه داد:

شفافیت و صراحت در بیان در مقابل دشمن از جمله درس‌هایی است که امام حسین (ع) در قیام عاشورا به همه ما داد اما متأسفانه گاهی در برنامه‌های دیپلماسی‌ها دوگانه صحبت می‌کنند و در همین رهگذر هم فریب می‌خورند. دشمن، دشمن است باید سریع موضعمان را مطرح کنیم و باید از شفافیت این امام بزرگوار درس بگیریم. امام حسین (ع) طی چهار ماه لحظه‌ای از موضع خود کوتاه نیامد و همواره بر رویکرد سیاسی خود پایدار بود. هیهات من الذله امام حسین (ع) کهنه بردار نیست و موضع سیاسی به روز است. هر روز بار معنایی این موضع را شاهد هستیم و باید همواره از این موضع در عرصه‌های دیپلماسی و سیاسی درس بگیریم.

محمودی با بیان اینکه ولایتمداری مردم به ما اجازه خلاصه گویی نمی‌دهد اضافه کرد:

باید به موقعیت ایران در جبهه مقاومت به خود ببالیم. ایران در حال حاضر قدرت برتر نظامی در منطقه است. در زمینه موشکی و پهپادی به قدرتی قابل اعتنا در عرصه جهانی تبدیل شده، جنگنده‌ها، تانک‌ها، نفربرها، ناوشکن‌ها، سامانه‌های پدافندی، انواع رادارها و … بخشی از توان بومی ایران اسلامی است که با رفع امکان‌های تسلیحاتی این امکان را به ما می‌دهد که صادرات تسلیحات باشیم و ما در این عرصه می‌تواند حامی جبهه مقاومت باشد.

وی با بیان اینکه ایران در حال حاضر موازنه‌ای را در منطقه ایجاد کرده اضافه کرد:

دشمنان اسلام دیگر فریاد نمی‌کنند. چند سال گذشته در روزنامه‌ها در خصوص صادرات تسلیحات نوشتند و امروز این امر محقق شده به گونه‌ای که رئیس جمهور روسیه در این زمینه اعلام درخواست کرده است. ما با جوانانمان روزی را می‌بینیم که آمریکا برای خرید اسلحه رو به ایران دست دراز کند و آن روز ما تصمیم بگیریم که اسلحه بدهیم و یا ندهیم.

وی با بیان اینکه پیام‌های عاشورا در نظام مقدس جمهوری اسلامی در حال اجرایی شدن است ابراز داشت:

ما باید ولایت و رهبری را مهم بدانیم، در کشورهای دیگر انقلاب شد اما چون ولایت و رهبری نداشتند مصادره شدند و این در حالی است که سربازان ایران با عنایت به امام حسین (ع) توانستند این کشور را پس از انقلاب حفظ کنند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان