زنان ایران از همه حقوقی که به آن‌ها نیاز دارند برخوردار هستند | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 8 آذر 1402 - 15:19

زنان ایران از همه حقوقی که به آن‌ها نیاز دارند برخوردار هستند

شماره: 23547
Aa Aa

زنان ایران برای حقوق خود مبارزه نکرده اند زیرا از حقوق خود برخوردار هستند| مردان ایران ترجیح می‌دهند از همسر خود نخواهند کار کند یا پولی به خانه بیاورد.

همسر ابراهیم رئیسی در مصاحبه با نیوزویک عنوان کرد؛
زنان ایران از همه حقوقی که به آن‌ها نیاز دارند برخوردار هستند

جمیله علم‌الهدی، همسر ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور اسلامی ایران در مصاحبه با نیوزویک گفت:

فمینیسم به سبک غربی برای جمهوری اسلامی ایران نامناسب است.

به گزارش اسپادانا خبر، وی اظهار داشت:

زنان در ایران از همه حقوقی که همیشه به آن‌ها نیاز دارند برخوردار هستند.

وی گفت:

«مردان در ایران ترجیح می‌دهند از همسر خود نخواهند که کار کند یا پولی به خانه بیاورد. زنان به عنوان افرادی در نظر گرفته می‌شوند که در مقام مادر، همسر یا دختر با مردان عشق را به اشتراک می‌گذارند. شاید برای شما بسیار هیجان‌انگیز و جالب باشد که زنان در ایران برای حقوق خود مبارزه نکرده اند زیرا از حقوق خود برخوردار هستند و آن هم به دلیل حفظ حرمت آنها در جامعه توسط مردان است. ارزش‌هایی که زنان در کشور مستحق آن هستند از نظر جنبه‌های اخلاقی در واقع به قوانین و مقررات تبدیل شده‌اند. ما می‌توانیم این قوانین و مقررات را که به حمایت از زنان در جامعه اختصاص دارد با شما به اشتراک بگذاریم تا شما آنها را با سایر نقاط جهان به اشتراک بگذارید تا ببینید ما چگونه با آن مسائل برخورد می‌کنیم.

او اظهار داشت:

جنبش فمینیستی سایر نقاط جهان نیز در ایران راه پیدا نکرده است و این در درجه نخست به دلیل گرایش به خشونت است. برخلاف آن زنان در ایران آرامش را ترجیح می‌دهند تا در معرض خشونت از طریق رویکرد فمینیستی نباشند. این همان تفاوت چشمگیر بین این دو عنصر است. باید اعتراف کنم که آنها (غربی‌ها) چیز زیادی از ایران نمی‌دانند. علت سوء تفاهم موجود نیز همین است. آنها به عمق وسیع رابطه بین زنان و مردم نپرداخته اند. به همین دلیل است که آنها زنان را با دید غربی می‌نگرند.

جمیله علم‌الهدی خاطرنشان کرد:

باید اعتراف کنم که همه مردم استانداردهای جامعه را رعایت نمی‌کنند اما آنچه غرب می‌خواهد در مورد زنان در ایران بیان کند یک موضوع بسیار سیاسی است. زنان در غرب در واقع بیشتر آنها، احساس تنهایی می‌کنند. دلیلش نیز این است که خانواده و ازدواجشان کمتر مورد حمایت قرار می‌گیرد. زنان به دلیل احساسات بسیار عمیق باید بسیار مورد احترام قرار گیرند. اما در غرب، آنها کارهای زیادی برای انجام دادن دارند، به اندازه یک مرد کار می‌کنند تا بتوانند حداقل استانداردهای زندگی را داشته باشند. این تفاوت چشمگیر زنان در غرب و زنان در ایران است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان