يكشنبه، 8 خرداد 1401 - 13:06

زنان بوکسور به رشته‌های مجوزدار بروند

شماره: 16448
Aa Aa

او می گوید راه‌اندازی بوکس بانوان صرفا مربوط به تصمیم وزارت ورزش یا درخواست خود فدراسیون نیست و باید مجوزهای خاص‌تری اخذ شود.

کاظمی پور، معاون بانوان وزیر ورزش و جوانان ایران؛
زنان بوکسور به رشته‌های مجوزدار بروند

مریم کاظمی پور، معاون بانوان وزیر ورزش و جوانان ایران گفت:

راه‌اندازی بوکس بانوان صرفا مربوط به تصمیم وزارت ورزش یا درخواست خود فدراسیون نیست و باید مجوزهای خاص‌تری اخذ شود.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، او در گفت و گو با ایسنا ادامه داد:

در ادوار گذشته این بحث چند بار مطرح شده است. با توجه به حساسیت هایی که رشته بوکس دارد اینکه چقدر امکان راه‌اندازی آن وجود دارد صرفا مربوط به تصمیم وزارت ورزش یا درخواست خود فدراسیون نیست و در واقع باید مجوز های خاص‌تری اخذ شود. در کمیته علمی که تشکیل دادیم چارچوب فعالیت رشته ها را از لحاظ آسیب های ورزشی، روانشناسی و ساز و کار فعالیت های بین المللی بررسی می کنیم. همچنین اینکه مصلحت فعالیت بانوان در این رشته ها چگونه است نیز ارزیابی می شود. در مورد بوکس هنوز درخواست رسمی از سوی فدراسیون به دست ما نرسیده اما اگر هم بیاید چارچوب و ضوابط خاص خودش را دارد.

کاظمی پور  گفت:

توصیه می کنم ورزشکاران، جوانی و توانمندی خود را در رشته های مشابهی محک بزنند که حداقل الان مصوب هستند و مسیر آماتوری را طی کرده اند و به سمت قهرمانی در حال گذر هستند. رشته هایی چون تکواندو، ووشو و کاراته به بلوغ حرفه ای رسیده اند. به نظرم الان صلاح نیست جوان هایی که در دوران اوج هستند بخواهند وقت خود را صرف این کنند که منتظر رشته جدیدی باشند که بیاید تا سپس در آن فعالیت رسمی خود را شروع کنند.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان