سربازی ۳ ماه کاهش می‌یابد | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 30 ارديبهشت 1403 - 0:28

سربازی ۳ ماه کاهش می‌یابد

شماره: 24506
Aa Aa

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به رفع ایرادات شورای نگهبان در لایحه برنامه هفتم توسعه گفته میانگین خدمت سربازی با احتساب دوره آموزشی به ۱۴ ماه خواهد رسید.

محسن دهنوی، عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی؛
سربازی ۳ ماه کاهش می‌یابد

سید محسن دهنوی، عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی و در جمع خبرنگاران با اشاره به رفع ایرادات شورای نگهبان در لایحه برنامه هفتم توسعه اظهار کرد:

در چندین جلسه کارشناسی برای رفع ابهام از مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر اصلاح سربازی در برنامه هفتم توسعه تصمیماتی را گرفتیم. اول اینکه میانگین خدمت سربازی با احتساب دوره آموزشی به ۱۴ ماه خواهد رسید یعنی حداقل ۳ ماه از خدمت تمامی سربازان کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، وی ادامه داد:

ستاد کل نیروهای مسلح با تامین اعتبار دولت نسبت به جایگزینی سرباز با سایر عضویت‌ها در حد اعتبار تامین‌شده اقدام خواهد کرد. با این مصوبه،پ کاهش نیاز به سرباز محقق شده و استفاده از سربازان در جایگاه‌های تخصصی افزایش پیدا می‌کند.

مشمولان خدمت سربازی با ۳۵ سال سن و دارای دو فرزند و بیشتر معاف خواهند شد

او گفت که دانشجویان خارج از کشور امکان معافیت تحصیلی خواهند داشت که این باعث تسهیل بازگشت نخبگان به کشور می‌شود.

دهنوی اضافه داد:

ستاد کل نیروهای مسلح برنامه‌ای جهت تعیین تکلیف مشمولان غایب تدوین کرده و به مجلس ارائه می‌کند.

دهنوی گفت: این معافیت جهت حمایت از مشمولان سربازی که تشکیل خانواده داده‌اند وضع شد. این تصمیمات در قالب حکم پیشنهادی برای رفع ابهام شورای نگهبان در سامانه قانون‌گذاری مجلس شورای اسلامی بارگذاری شده تا پس از تصویب در صحن مجلس و تایید شورای نگهبان اجرایی شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان