سرعت اینترنت در ایران در حال رسیدن به گیگابایت بر ثانیه است | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 26 تير 1403 - 20:05

سرعت اینترنت در ایران در حال رسیدن به گیگابایت بر ثانیه است

شماره: 24166
Aa Aa

همه مسائل اجتماعی و اقتصادی به سرعت اینترنت گره خورده و باید تا سه تا چهار ماه آینده همه مردم طعم شیرین استفاده از کابل نوری را بچشند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران؛
سرعت اینترنت در ایران در حال رسیدن به گیگابایت بر ثانیه است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در مراسم افتتاح کابل نوری منازل و کسب و کارهای شهرستان چهارباغ اعلام کرد که سرعت اینترنت در ایران در حال رسیدن به گیگابایت بر ثانیه است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، او گفت:

همه مسائل اقتصادی و اجتماعی به سرعت اینترنت گره خورده است.

عیسی زارع‌پور اظهار کرد:

زمانی در دهه ۸۰ با سرعت‌های کیلوبایت بر ثانیه از اینترنت استفاده می‌کردیم و بالاترین مقدار آن ۵۱۲ کیلوبایت بر ثانیه بود.

وی با بیان اینکه امروز سرعت دانلود در طرح فیبر نوری چهارباغ به۹۳۳ مگابایت بر ثانیه رسیده است گفت:

سرعت اینترنت در کابل نوری ۸۰ برابر سرعت قبلی است و یک انقلاب در مسیر ارتباطات و اطلاعات کشور محسوب می‌شود. یکی از پروژه‌های مهم دولت همین کابل نوری و اینترنت پر سرعت است که باید تا پایان دولت سیزدهم استفاده همه شهرها از این امکان فراهم شود. امروز در جهان روی سرعت میلیون‌ها برابر فعلی آزمایش می‌شود و عمر سیم‌های مسی به پایان رسیده است چراکه سرعت اینترنت بر بستر سیم مسی حداکثر ۱۶ مگابایت بر ثانیه است.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه کابل نوری دارای سرعت نامحدودی است ادامه داد:

با توسعه کابل نوری تا نیم قرن آینده از طرف شرکت مخابرات در هیچ شهری برای احداث اینترنت حفاری صورت نخواهد گرفت. ما در کنار شرکت مخابرات به ۹ شرکت دیگر مجوز دادیم و هم اکنون تعداد اپراتورهای کشور به ۱۰ اپراتور رسیده تا توسعه این اقدامات برای مردم تسریع شود. امروز همه مسائل اجتماعی و اقتصادی به سرعت اینترنت گره خورده و باید تا سه تا چهار ماه آینده همه مردم طعم شیرین استفاده از این فناوری را بچشند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان