سند ملی سبک پوشش اسلامی- ایرانی تصویب شد | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 8 خرداد 1403 - 14:24

سند ملی سبک پوشش اسلامی- ایرانی تصویب شد

شماره: 25183
Aa Aa

مقرر شده دستگاه‌های مسئول در حوزه عفاف و حجاب برنامه‌های اجرایی، ایجابی و فرهنگی خود را جهت بررسی و تصویب به دبیرخانه شورا ارائه نمایند.

با تصویب اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی؛
سند ملی سبک پوشش اسلامی- ایرانی تصویب شد

اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تصویب اولیه سند ملی سبک پوشش اسلامی- ایرانی بر ضرورت اقناع‌سازی و تبیین اهمیت موضوع عفاف و حجاب در کنار الزام به رعایت قانون در این زمینه تاکید کردند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از مهر، در نخستین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۴۰۳ که به ریاست سید ابراهیم رئیسی برگزار شد گزارش عملکرد یکساله شورای انقلاب فرهنگی از جمله ۹۹ مصوبه این شورا در سال گذشته در حوزه مسائل فرهنگی، اجتماعی، تعلیم و تربیت و علم و فناوری مورد بخث و بررسی قرار گرفت.

همچنین «واگذاری تنظیم بازار کسب و کارهای بازی‌محور به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی» و «واگذاری مأموریت بزرگداشت سنت دانشگاهی و نظام آموزش عالی ایران به دانشگاه تهران» از جمله مصوبات این جلسه بود.

در این جلسه مباحث مفصلی نیز درباره موضوع عفاف و حجاب مطرح و بر ضرورت اقناع‌سازی، رفع شبهات نسل جوان و تبیین اهمیت موضوع در کنار الزام به رعایت قانون در این زمینه به‌ویژه در ادارات دولتی و همچنین اجرای وظایف دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی در حوزه عفاف و حجاب تاکید شد.

در همین راستا مقرر شد دستگاه‌های مسئول در حوزه عفاف و حجاب تا هفته آینده برنامه‌های اجرایی، ایجابی و فرهنگی خود را که در حوزه وظیفه شورای عالی انقلاب فرهنگی است جهت بررسی و تصویب به دبیرخانه این شورا ارائه نمایند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان