سند ٢٠٣٠ هویت فرهنگی کشورها را نادیده گرفته است | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 10 مهر 1402 - 15:04

سند ٢٠٣٠ هویت فرهنگی کشورها را نادیده گرفته است

شماره: 19474
Aa Aa

وزیر خارجه جمهوری اسلامی توانمندی‌های این کشور در زمینه‌های آموزش، آموزش عالی و فن آوری به‌خصوص در حوزه بانوان ایرانی را مثال زدنی خوانده است.

امیرعبداللهیان در دیدار مدیر دفتر منطقه‌ای یونسکو؛
سند ٢٠٣٠ هویت فرهنگی کشورها را نادیده گرفته است
گلدا الخوری در آغاز مأموریت خود به عنوان مدیر دفتر منطقه‌ای یونسکو با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، امیرعبداللهیان در این دیدار رابطه ایران و یونسکو را به‌ویژه در حوزه‌هایی مانند ثبت میراث فرهنگی نزدیک خواند و توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های آموزش، آموزش عالی و فن آوری به‌خصوص در حوزه بانوان ایرانی را مثال زدنی دانست.

او با اشاره به سند ٢٠٣٠ افزود:

قرار بود این سند در حوزه آموزش باعث همبستگی جهانی باشد اما با نادیده گرفتن هویت و واقعیت‌های فرهنگی کشورها  آنها را در این حوزه دچار مشکل کرده است و از این رو جمهوری اسلامی ایران بر اساس قوانین داخلی و فرهنگی خود به این سند نگاه می‌کند.

گلدا الخوری نیز در این دیدار شرحی از برنامه‌های خود برای دفتر را ارائه و وعده داد حداکثر تلاش خویش را برای ارتقای جایگاه این دفتر منطقه‌ای به‌عمل آورد.

دفتر منطقه‌ای سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد - یونسکو در ایران هماهنگی فعالیت‌های یونسکو در کشورهای ایران، افغانستان، پاکستان و ترکمنستان را برعهده دارد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان