سهم جمعیت بیکار فارغ‌التحصیل از کل بیکاران به ۴۰ درصد رسید | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 30 ارديبهشت 1403 - 0:39

سهم جمعیت بیکار فارغ‌التحصیل از کل بیکاران به ۴۰ درصد رسید

شماره: 22325
Aa Aa

این سهم در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری به نقاط روستایی بالاتر است اما نسبت به سال قبل 0.3درصد کاهش داشته است.

آخرین آمار ارائه شده مرکز آمار ایران در سال 1401؛
سهم جمعیت بیکار فارغ‌التحصیل از کل بیکاران به ۴۰ درصد رسید

در سال ۱۴۰۱ سهم جمعیت بیکار فارغ‌التحصیل از کل بیکاران ۴۰ درصد بوده است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، بررسی تغییرات این شاخص نشان می دهد که این رقم نسبت به سال قبل از آن ۰.۳ درصد کاهش داشته است.

مطابق آخرین آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار برای سال 1401 بررسی نرخ بیکاری افراد 15 ساله و بیش‌تر نشان می‌دهد که 9 درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار) بیکار بوده‌اند. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری حاکی از آن است که این شاخص نسبت به سال قبل (1400) 0.2 واحد درصد کاهش یافته است.

بررسی نرخ بیکاری جمعیت 15ساله و بیشتر فارغ‌التحصیل آموزش عالی نشان می دهد 12.9 درصد از جمعیت فعال فارغ‌التحصیل آموزش عالی بیکار بوده اند. این نرخ در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط روستایی نسبت به نقاط شهری بیشتر بوده است. بررسی روند تغییرات این نرخ حاکی از کاهش 0.7 درصدی در سال 1401 نسبت به سال قبل است.

درسال 1401 سهم جمعیت بیکار فارغ‌التحصیل آموزش عالی از کل بیکاران 40 درصد بوده است. این سهم در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری به نقاط روستایی بالاتر است. بررسی تغییرات این شاخص نشان می ددهد که نسبت به سال قبل 0.3درصد کاهش داشته است.

در سال 1401 سهم جمعیت شاغل فارغ التحصیلان آموزش عالی از کل شاغلان 26.7 درصد بوده است. این سهم در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بالاتر است. بررسی تغییرات این شاخص نشان می دهد که نسبت به سال قبل 0.9 درصد  افزایش داشته است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان