يكشنبه، 8 خرداد 1401 - 14:06

سپاه یک فروند شناور حامل سوخت قاچاق را توقیف کرد

شماره: 17767
Aa Aa

در بازرسی از این شناور بیش از 42 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و ضبط شده و 4 خدمه آن نیز پس از دستگیری در بازداشت به سر می‌برند. 

 رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خبر داد؛
سپاه یک فروند شناور حامل سوخت قاچاق را توقیف کرد

 مجتبی قهرمانی، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف یک فروند شناور حامل ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق توسط نیروی دریایی سپاه خبر داد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، او اظهار داشت:

با هماهنگی دادستان عمومی و انقلاب بندرلنگه رزمندگان منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از شناسایی یک فروند شناور لنج حامل سوخت قاچاق در آب‌های خلیج فارس نسبت به توقیف آن اقدام نمودند. در بازرسی از این شناور بیش از 42 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و ضبط شده است و 4 خدمه آن نیز پس از دستگیری، جهت تکمیل روند تحقیقات و سیر مراحل قانونی در بازداشت به سر می‌برند. 

قهرمانی با بیان اینکه مرتکبان قاچاق سازمان یافته سوخت علاوه بر جریمه نقدی و مجازات حبس به ضبط اموال ناشی از جرم نیز محکوم می‌شوند گفت:

در راستای اجرای ماده 20 قانون مبارزه با قاچاق کالا شناور‌های دخیل در امر قاچاق نیز به نفع دولت ضبط خواهند شد.اقدامات مجرمانه قاچاقچیان سوخت از زیر چتر امنیتی دستگاه قضایی و ضابطین مخفی نخواهد ماند و مجازات مرتکبان چنین جرایمی قاطع و بدون اغماض خواهد بود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان