شرایط جدید معافیت خدمت سربازی اعلام شد | اسپادانا خبر
 
 
شنبه، 29 ارديبهشت 1403 - 23:41

شرایط جدید معافیت خدمت سربازی اعلام شد

شماره: 22013
Aa Aa

کلیه مشمولان وظیفه دارای ۴ فرزند و یا با حداقل ۴۰ سال سن تمام که دارای ۳ فرزند می‌باشند از انجام خدمت دوره ضرورت سربازی معاف می‌گردند.

اطلاعیه ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران؛
شرایط جدید معافیت خدمت سربازی اعلام شد

معاونت نیروی انسانی ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای جزئیاتی از شرایط جدید معافیت دوره ضرورت را اعلام کرد.

به گزارش اسپادانا خبر، در این اطلاعیه آمده است:

برابر موافقت مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا (مدظله‌العالی) کلیه مشمولان وظیفه غایب و غیر غایب و کارکنان وظیفه در حال خدمت که دارای ۴ فرزند و بالاتر هستند و همچنین مشمولان وظیفه غایب و غیر غایب و کارکنان وظیفه در حال خدمت با حداقل ۴۰ سال سن تمام که دارای ۳ فرزند می‌باشند از انجام خدمت دوره ضرورت سربازی معاف می‌گردند.

گفتنی است، صدور کارت معافیت برای مشمولان غایب و غیر غایب واجد شرایط این مصوبه پس از طی آموزش‌های مقدماتی و تکمیلی بسیج امکانپذیر خواهد بود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است:

ضمناً با نظر موافق فرمانده معظم کل قوا (مدظله‌العالی) مدت کسر خدمت کارکنان وظیفه در حین خدمت که قبلاً به ازای هر فرزند ۳ ماه بوده است به ترتیب برای فرزند اول ۳ ماه، فرزند دوم ۴ ماه و برای فرزند سوم به ۵ ماه افزایش یافته است. 

مشمولین وظیفه برای آگاهی بیشتر از چگونگی اجرای موارد مذکور و بهره‌مندی از این تسهیلات از تاریخ ۱۴۰۲/۳/۱ به دفاتر پلیس + ۱۰ و کارکنان وظیفه حین خدمت، به کارگزینی یگان مربوطه مراجعه نمایند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان