پنجشنبه، 20 مرداد 1401 - 12:16

شیرین ابوعاقله به ضرب گلوله نیروهای امنیتی اسرائیل کشته شده است

شماره: 18382
Aa Aa

کلیه شواهد تأیید می کنند که گلوله‌های نیروهای امنیتی اسرائیل باعث جان باختن خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره در کرانه باختری شده است.

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد تایید کرد؛
شیرین ابوعاقله به ضرب گلوله نیروهای امنیتی اسرائیل کشته شده است

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد تایید کرد که تیراندازی نیروهای امنیتی اسرائیل در روز یازدهم مه گذشته عامل اصلی جان باختن شیرین ابوعاقله، خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره در کرانه باختری رود اردن بوده است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از یورونیوز، راوینا شمدسانی، سخنگوی دفتر کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد در یک کنفرانس خبری در ژنو گفت:

«کلیه اطلاعات و شواهد جمع‌آوری شده از ارتش اسرائیل و دادستانی کل تشکیلات فلسطینی تأیید می کند که این گلوله‌های شلیک شده از سوی نیروهای امنیتی اسرائیل بوده‌اند که باعث جان باختن خانم ابوعاقله و مجروح شدن همکارش علی صمودی شده است.»

وی با اشاره به این موضوع که هیچ اطلاعاتی مبنی بر وجود تحرک و فعالیتی از سوی فلسطینیان مسلح در نزدیکی خبرنگار شبکه الجزیره گزارش نشده از آغاز نشدن تحقیقات قضایی در اسرائیل برای روشن شدن جزئیات این پرونده ابراز عمیقا تاسف و ناراحتی کرد.

وی ادعای مطرح شده از سوی مقامات اسرائیلی مبنی بر این که شیرین ابوعاقله بر اثر اصابت گلوله فلسطینیان در جریان درگیری‌های کرانه باختری رود اردن کشته شده است را رد کرد.

شیرین ابوعاقله که برای پوشش ناآرامی‌های حاصل از حمله نیروهای ارتش اسرائیل به اردوگاه آوارگان جنین در کرانه باختری به منطقه اعزام شده بود از ناحیه سر هدف گلوله قرار گرفت و جان باخت.

او هنگام ماموریت خبری جلیقه ضد گلوله با علامت «پرس» به تن داشت.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان