ضریب امنیت جامعه قابل قبول است | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 12 مهر 1402 - 20:36

ضریب امنیت جامعه قابل قبول است

شماره: 19417
Aa Aa

او از تشکیل کارگروه ویژه برای رسیدگی به جرایم خشن خبر داده و گفته مقرر شده این جرائم خارج از نوبت رسیدگی و ظرف مدت یک ماه به نتیجه برسد.

محمدجعفر منتظری، دادستان کل ایران؛
ضریب امنیت جامعه قابل قبول است

محمدجعفر منتظری، دادستان کل ایران در همایش روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان فارس گفت:

در زیر چتر امنیت است که همه‌ اصناف و اقشار می‌توانند پیش بروند و اگر امنیت نباشد رفاه، اقتصاد، آموزش و فرهنگ نیز جایگاه اصلی خود را نخواهند داشت.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، منتظری با بیان اینکه جامعه ای می تواند رو به کمال حرکت کند که شاهد اجرای عدالت باشد افزود:

برقراری امنیت و عدالت جزو وظایف دستگاه قضایی کشور است و وظیفه تک تک ماست که هم خودمان به عدالت رفتار کنیم و هم تلاش کنیم جامعه را به سمت عدالت ببریم.

منتظری با بیان اینکه همکاران قضایی با چگونگی صدور احکام، تصمیم ها و رفتار خود در این زمینه می توانند نقش موثری ایفا کنند افزود:

بر اساس آمار و مشاهدات اخیر ضریب امنیت در جامعه قابل قبول است. اینکه بعضی اوقات شاهد صحنه هایی ناگوار در این زمینه هستیم همین مقدار کم نیز قابل قبول نیست. به همین مقدار اندک ناامنی هم راضی نیستیم چرا که امنیت برای همه ما خط قر مز است و هرکس بخواهد به امنیت جامعه خدشه ای وارد کند باید از لبه تیغ عدالت بگذرد. قانون ملاک عمل در کشور است. اگر همه به قانون عمل کنند امنیت برقرار خواهد ماند.

او با اشاره به تلاش های دستگاه های نظامی، انتظامی، اطلاعاتی و امنیتی برای برقراری امنیت اضافه کرد:

امنیت در جامعه بدون هزینه و به راحتی به دست نیامده و باید قدر آن را دانست.

دادستان کل درباره جرایم خشن و اتفاقات اخیر در این زمینه گفت:

وظیفه ماست شرایط و وضعیت را رصد کنیم تا اگر فردی خواست درجامعه ناامنی ایجاد کند با سرعت به دست عدالت سپرده ومحاکمه شود. با افرادی که مرتکب جرائم خشن می شوند و امنیت مردم را به خطر می اندازند باید برخورد کرد و دستگاه قضایی وظیفه دارد در این موارد با قاطعیت برخورد کند.

وی از تشکیل کارگروه ویژه برای رسیدگی به جرایم خشن خبر داد و افزود:

مقرر شده در صورت بروز چنین اتفاقاتی با قید فوریت تحقیقات کامل و خارج از نوبت در این شعب انجام و ظرف مدت یک ماه به نتیجه برسد. در صدور احکام برای افراد مرتکب جرایم خشن باید دقت شود که این احکام باز دارنده و عبرت آموز باشد. استفاده این افراد از مرخصی در مدت زمانی که در زندان هستند ممنوع است و اشد مجازات گریبان آنها را خواهد گرفت. با تعامل و همکاری با دستگاه های نظامی، امنیتی و اطلاعاتی دراین زمینه نتایج خوبی حاصل خواهد شد اما فراموش نکنیم تقابل وتداخل در وظایف هم دراین زمینه می تواند آسیب زا باشد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان