طرح توزیع کالابرگ الکترونیک برنامه ریزی شد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 4 تير 1403 - 6:55

طرح توزیع کالابرگ الکترونیک برنامه ریزی شد

شماره: 20590
Aa Aa

مصرف گاز افزایش قابل‌توجهی داشته است| شیوه‌هایی در کاهش مؤثر آلودگی هوا دنبال شود که باعث آسیب به روند آموزش مدارس نشود.

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور اسلامی ایران؛
طرح توزیع کالابرگ الکترونیک برنامه ریزی شد

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور اسلامی ایران در جلسه هیئت دولت گفت:

شب یلدا جلوه‌ای از همگرایی ملی و توجه به خانواده است.

به گزارش اسپادانا خبر، او اظهار داشت:

شب یلدا بهانه‌ای برای یادآوری اهمیت خانواده و نمایشی از جلوه‌های نشاط اجتماعی است و امیدوارم امسال همه مردم ایران شب یلدای پرخاطره و به‌یادماندنی داشته باشند. شب یلدا در میراث کهن ایرانی بر محور توجه به خانواده و به‌ویژه بزرگان مثل مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها و درآمیختگی و انس جمعی با قرآن و اشعار حافظ شکل یافته است. در روزگاری که مفهوم خانواده بیش از هر زمان دیگری در حال تهدید شدن و آسیب دیدن است گرد آمدن خانواده‌ها کنار بزرگان فامیل جلوه بسیار زیبا و مؤثری از تقویت نشاط اجتماعی و پیوندهای خانوادگی است.

وی با اشاره به ثبت جهانی یلدا به‌عنوان میراث فرهنگی ناملموس بر ضرورت توجه بیشتر همه دستگاه‌ها به تقویت و ثبت دستاوردهای فرهنگی تأکید کرد.

او با اشاره به موضوع تعطیلی مدارس به‌دلیل آلودگی هوا گفت:

تعطیلی مدارس به‌خصوص با توجه به دوره طولانی تعطیلی ناشی از شیوع کرونا خسارات قابل‌توجهی به روند آموزشی وارد می‌کند و ضروری است شیوه‌هایی در کاهش مؤثر آلودگی هوا دنبال شود که در عین حال باعث آسیب به روند آموزش مدارس نشود.

رئیسی با بیان اینکه در شرایطی که هنوز فصل سرما به‌طور کامل فرا نرسیده است اما مصرف گاز افزایش قابل‌توجهی داشته است گفت:

تبلیغ مستمر و بهره‌گیری از شیوه‌های تبلیغی مؤثر می‌تواند نتیجه قابل‌قبولی در بهینه‌سازی مصرف گاز داشته باشد و ضروری است که با همکاری وزارت نفت و سازمان صداوسیما در جهت تشویق همه به کاهش مصرف برنامه‌سازی شود.

رئیسی با توجه به آغاز اجرای آزمایشی ارائه کالابرگ الکترونیک از استان هرمزگان ابراز کرد:

زیرساخت‌های لازم برای اجرای طرح توزیع کالابرگ الکترونیک در زمان تصویب و آغاز اجرای قانون مردمی‌سازی یارانه‌ها فراهم نبود لذا طرح توزیع کالابرگ الکترونیک به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شد که در مرحله اجرای سراسری آن برای مردم مشکلی ایجاد نشود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان