چهارشنبه، 8 تير 1401 - 14:53

عنوان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تغییر کرد

شماره: 16012
Aa Aa

بر مبنای طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی انتظامی، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی به دو سازمان اطلاعات و پلیس امنیت عمومی تبدیل شده است.

با تصویب رهبر انقلاب و ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح؛
عنوان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تغییر کرد

"محمد باقری" رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در مراسم رونمایی از طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت:

انتظارات از انتظامی کل کشور فوق‌العاده بالاست و در مقایسه با سایر نیروهای مسلح دارای گستردگی مفهومی، موضوعی، مصداقی و جغرافیایی است و در تمام شئون زندگی مردم نقش و حضور دارد و این نقش، حضور و مسئولیت ملموس است.

به گزارش اسپادانا خبر  و به نقل از پایگاه خبری پلیس، او ادامه داد:

با این طرح جامع و توسعه زیرساخت ها شاهد رشد کیفی و کمی در انتظامی کل کشور خواهیم بود. حمایت و پشتیبانی از انتظامی وظیفه همه ما در ستاد کل و سایر سازمان های نیروهای مسلح است تا درخت تنومند انتظامی که یک بار دیگر به روز شده است را در مسیر رشد و تعالی روزافزون قرار دهیم و از میوه و ثمرات ارزشمند آن به نفع کشور بهره ببریم.

" اشتری" فرمانده کل انتظامی کشور نیز در این آیین گفت:

تصویب طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران یک رخداد مهم، یک نقطه عطف و بیانگر توسعه امنیت و خدمات دهی به مردم است. به برکت تصویب این طرح توسط فرمانده معظم کل قوا" مدظله العالی" و ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح، مسیر رشد و حرکت انتظامی را شتابان خواهیم کرد و قطعا شاهد تحول در امنیت و خدمات رسانی به مردم خواهیم بود. این رویداد تحولی و ارتقاء ساختاری گامی به سوی حرفه ای تر شدن، هوشمندی، چابک سازی پلیس، تربیت افسران حرفه ای و دانش پایه، توسعه دیپلماسی پلیسی و ... به منظور تقویت بیش از پیش نظم و امنیت در جامعه و توسعه خدمت به مردم است.

شایان ذکر است بر مبنای این طرح، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا به دو مجموعه سازمان اطلاعات و پلیس امنیت عمومی تبدیل شده و دانشگاه علوم انتظامی امیـن به دو دانشگاه جــامع تحصیلات تکمیلی و دانشگاه تـربیت افسری و تربیت پلیس و همچنین معاونت علوم، تحقیقات و فناوری و دفتر همکاری های مردمی و پلیس افتخاری ایجاد می شود.

در این طرح تبدیل معاونت اجتماعی ناجا به معاونت فرهنگی و اجتماعی و ارتقاء محل سازمانی فرماندهی انتظامی استان البرز و غرب تهران و ارتقاء سازمانی برخی رده های دیگر دیده شده است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان