فیفا خواستار حضور زنان ایران در تمام مسابقات فوتبال شد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 20 آذر 1402 - 15:39

فیفا خواستار حضور زنان ایران در تمام مسابقات فوتبال شد

شماره: 9277
Aa Aa

مطابق با نامه فیفا زنان باید بتوانند در لیگ‌ داخلی ایران و بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا به میزبانی این کشور بازی‌ها را در ورزشگاه تماشا کنند.

با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران؛
فیفا خواستار حضور زنان ایران در تمام مسابقات فوتبال شد

یک منبع آگاه در وزارت ورزش گفت:

فیفا در نامه‌ای که به‌تازگی به فدراسیون فوتبال ایران فرستاده تأکیده کرده که این فدراسیون باید شرایط حضور زنان در استادیوم‌های فوتبال را برای تماشای ۳ رویداد مهم فراهم کند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از همشهری ورزشی، گفته می‌شود فیفا در آخرین‌ نامه‌اش به ایران به‌طور رسمی خواسته که زنان باید در همه بازی‌ها در ورزشگاه حضور داشته باشند. در نامه فیفا ۳ بند وجود دارد و این بندها شفاف توضیح داده است که زنان باید تماشاگر کدام بازی‌ها باشند:

۱- در مسابقات انتخابی جام‌جهانی صندلی بیشتری به زنان اختصاص پیدا کند. ۲- در بازی‌هایی که تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا میزبان هستند، زنان باید بتوانند وارد ورزشگاه شوند. ۳- شرایطی فراهم شود که از ‌ماه ژوئن (خرداد-تیر) در لیگ‌ داخلی هم زنان بتوانند بازی‌های تیم‌های مورد علاقه‌شان را در ورزشگاه ببینید.

در مرحله انتخابی جام‌جهانی، ایران میزبان تیم‌های بحرین، عراق و هنگ‌کنگ است. بازی ایران و هنگ‌کنگ نخستین بازی است که زنان می‌توانند امیدوار باشند به ورزشگاه بروند. این بازی ۷فروردین برگزار می‌شود. ۱۵خرداد ایران میزبان بحرین است. بازی برگشت ایران با عراق هم ۲۰خرداد برگزار می‌شود.

طبق برنامه تا ۱۸ فروردین هیچ تیم ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا میزبان نیست. در این روز شهرخودرو میزبان شباب الاهلی امارات است و یک روز بعد استقلال میزبان الوحده امارات. اول اردیبهشت هم پرسپولیس در تهران با الدحیل قطر بازی دارد و سپاهان میزبان العین امارات است. اگر طبق نامه فیفا فدراسیون فوتبال ایران خودش را موظف بداند تا شرایط را برای حضور تماشاگران زن فراهم کند، این بازی‌ها نخستین بازی‌هایی خواهند بود که در شهر‌هایی غیر از تهران میزبان تماشاگران زن هستند.

بازی‌های استقلال و پرسپولیس در تهران، بازی‌های شهرخودرو در مشهد و بازی‌های سپاهان در اصفهان برگزار می‌شود. سؤال بزرگ این است که در شهر مذهبی مشهد، این اجازه به زنان داده می‌شود که به ورزشگاه بروند؟

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان