سه شنبه، 12 مهر 1401 - 13:12

قانون جوانی جمعیت با جدیت اجرا شود

شماره: 19166
Aa Aa

سامانه پایش تسهیلات دولتی به زوج‌های جوان تشکیل شود| اشکالات احتمالی قانون حمایت از خانواده و جوانی نباید مانع اجرای آن شود.

سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران؛
 قانون جوانی جمعیت با جدیت اجرا شود

سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران در دومین جلسه ستاد ملی جمعیت گفت:

جمعیت یکی از مؤلفه‌های مهم قدرت کشور است.

به گزارش اسپادانا خبر، او ادامه داد:

ضروری است نگرانی‌های ایجاد شده در پایش جمعیت منجر به اقدامات سریع، جامع و هماهنگ در اجرای قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» شود.

او با تاکید بر ضرورت هم‌افزایی دستگاه‌ها در تحقق مصوبات ستاد ملی جمعیت اظهار داشت:

نتیجه برگزاری چنین جلساتی باید اجرای کامل و دقیق مصوبات در حوزه حمایت از خانواده جمعیت باشد. دستگاه‌هایی که در قانون مسئولیتی به آنان تکلیف شده باید تلاش کنند وظایف محوله را با جدیت و کامل انجام دهند.
وی توجه ویژه ستاد ملی جمعیت به استان‌هایی را که از نظر شاخص‌های مربوط به جمعیت، وضع مناسبی ندارند ضروری برشمرد:

دستگاه‌های مسئول موظف هستند به استان‌هایی که در شاخص‌هایی همچون نرخ باروری، آمار طلاق و پیری جمعیت در معرض خطر قرار دارند توجه ویژه داشته باشد.

رئیسی هماهنگی همه دستگاه‌های مسئول در حوزه جمعیت را پیش‌نیاز تحقق اهداف کشور در این حوزه خواند و بر ضرورت برنامه‌ریزی برای ارتقای شاخص‌های جمعیتی در همه استان‌های کشور تاکید کرد:

ضروری است سامانه پایش تسهیلات دولتی به زوج‌های جوان در راستای تحقق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت از سوی ستاد ملی جمعیت تشکیل شود.

او با تاکید بر اینکه اشکالات احتمالی قانون حمایت از خانواده و جوانی نباید مانع اجرای آن شود از دستگاه‌های مسئول خواست که این قانون را با جدیت و قوت اجرا کنند.

رئیسی به دبیرخانه ستاد ملی جمعیت ماموریت داد تا در حین اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، ابهامات و کاستی‌های احتمالی آن را احصا کرده و ضمن ارائه گزارش به ستاد ملی جمعیت از راه‌های مقتضی برای برطرف شدن‌ موارد مورد نظر کوشش کند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان