قیمت هر متر خانه در تهران ۴۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان شد | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 12 بهمن 1401 - 10:46

قیمت هر متر خانه در تهران ۴۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان شد

شماره: 20366
Aa Aa

در آبان ماه امسال متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در تهران نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۶٫۸ و ۴۵٫۹ درصد افزایش یافته است

در گزارش منتشر شده بانک مرکزی عنوان شد؛
قیمت هر متر خانه در تهران ۴۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان شد

طبق اعلام بانک مرکزی در آبان ماه امسال متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران ۴۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۶٫۸ و ۴۵٫۹ درصد افزایش یافته است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، مطابق با گزارش منتشر شده بانک مرکزی در آبان ماه تعداد معاملات انجام شده ۸۰۰۰ فقره بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه در سال قبل به‌ترتیب ۴۷٫۸ و ۹٫۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا نیزحاکی از آن است که واحدهای تا پنج سال ساخت با سهم ۲۸٫۴ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

در میان مناطق ۲۲‌گانه شهر تهران بیشترین قیمت هر متر خانه ۹۵ میلیون و ۱۱۰ هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با ۲۳ میلیون و ۹ هزار تومان در منطقه ۱۸ بوده است که هر یک از آنها با افزایش ۳۰٫۷ درصدی در منطقه یک و ۵۹ درصدی در منطقه ۱۸ مواجه شده‌اند. واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان به ازای هر مترمربع بنا با سهم ۱۱٫۷ درصد بیشترین سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص دادند و دامنه قیمتی ۳۰ تا ۳۵ و ۳۵ تا ۴۰  میلیون تومان با ۱۱٫۵ و ۱۰٫۷ درصد سهم در رتبه بعدی قرار دارد.   

در آبان ماه امسال توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر اساس ارزش هر واحد نشان‌دهنده آن است که واحدهای مسکونی با ارزش یک میلیارد تا یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان با اختصاص سهم ۱۴٫۱ درصد بیشترین سهم از معاملات انجام شده را داشته‌اند.

بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در آبان ماه امسال نشان دهنده رشدی معادل ۳۹٫۸ و ۴۵ درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته است.

رشد شاخص مذکور در آبان ماه در شهر تهران و کل مناطق شهری به‌ترتیب معادل ۴٫۱ و ۵ درصد است. 

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان