لایحه حجاب گنجینه‌ جواهرات است | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 28 خرداد 1403 - 13:42

لایحه حجاب گنجینه‌ جواهرات است

شماره: 25457
Aa Aa

باید الگوی سه، چهار و پنج فرزندی رواج یابد| در دو سال اخیر ضربه بزرگی در زمینه عفاف و حجاب خوردیم اما اگر این ضربه‌ها مقدمه‌ای بود که این لایحه تصویب شود بازی را بردیم؛ در گذشته نمی‌توانستیم این موارد را تصویب کنیم چون زمینه اجتماعی برای آن نبود.

بانکی پور، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی؛
لایحه حجاب گنجینه‌ جواهرات است
 امیر حسین بانکی پور، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در رویداد ملی جوانی جمعیت ویژه طلاب و مبلغین گروه های تبلیغی گفت:
سیر نزولی جمعیت در کل کشور متوقف شد‌.
به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، وی اظهار داشت:
برای اینکه از سیاه چاله جمعیت خارج شویم باید الگوی سه، چهار و پنج فرزندی رواج یابد. بر اساس آمار ثبت احوال در 15 استان نرخ باروی افزایشی شده است و در کل کشور نیز سیر نزولی جمعیت متوقف شده است.
او با بیان اینکه در حالی که مادران ما در این بازه سنی کم شدند توانستیم جلوی سقوط آزاد جمعیت را بگیریم اضافه کرد:
در دو سال اخیر که اوج مشکلات اقتصادی بوده است و سرمایه اجتماعی نیز کاهش یافته است به لطف خداوند تغییر رفتار جمعیت شروع شده است. آمارها نشان می‌دهد که تلاش های تبلیغی به سرانجام رسیده است البته این آمار برای ما مطلوب نیست اما نشان می‌دهد که تلاش ها مثمر ثمر بوده است.
وی در رابطه با لایحه عفاف و حجاب نیز گفت:
این لایحه ایرادات جدی داشت اما این ایرادات اصلاح شده است. این لایحه گنجینه‌ای از جواهرات است. در دو سال اخیر ضربه بزرگی در زمینه عفاف و حجاب خوردیم اما اگر این ضربه‌ها مقدمه‌ای بود که این لایحه تصویب شود بازی را بردیم زیرا در گذشته نمی‌توانستیم این موارد را تصویب کنیم چون زمینه اجتماعی برای آن نبود.
بانکی پور تصریح کرد:
انتقادات به لایحه عفاف و حجاب سه دسته است، دسته اول انتقاداتی است که اصلاح شده است و اصلا وجود ندارد، دسته دوم انتقاداتی درست بوده است که در این دوره اصلاح شده است اما دسته سوم انتقاداتی اختلافی است. بین افرادی که بیان می کنند که باید محکم برخورد شود دو دیدگاه وجود دارد. گروه اول بیان می کنند پلیس باید هرکسی بی حجاب است بازداشت کند. اما گروه دوم بیان می‌کنند که پلیس باید موارد خاص را بازداشت کند و سایرین جریمه بازدارنده داشته باشند تا سطح جامعه جاهل از معاند جدا شود و با آن ها برخورد شود.
برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان