متن لایحۀ حجاب منتشر شد | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 24 تير 1403 - 15:05

متن لایحۀ حجاب منتشر شد

شماره: 22292
Aa Aa

حداکثر جزای نقدی درجه ۸ یک میلیون تومان، حداکثر جزای نقدی درجۀ ۷ دو میلیون تومان و حداکثر جزای نقدی درجۀ ۶ هشت میلیون تومان تعیین شده و در صورت عدم وصول جریمه فرد تا زمان پرداخت از دریافت تمام خدمات بانکی محروم می‌شود. 

عدم پرداخت جریمه به اطلاع بانک مرکزی می‌رسد؛
متن لایحۀ حجاب منتشر شد

لایحۀ حمایت از فرهنگ عفاف و حجاب که به پیشنهاد قوۀقضائیه جمهوری اسلامی ایران به دولت ارسال شده بود پس از تصویب در دولت به رئیس مجلس تقدیم شد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از فارس، براساس این لایحه مأموران پلیس که ضابط قضایی محسوب می‌شوند مکلفند به اشخاصی که در ملأعام یا اماکن عمومی یا فضای مجازی کشف حجاب می‌کنند یکبار با استفاده از فناوری‌های نوین و سامانه‌هایی مثل پیامک تذکر دهند. 

در صورت تکرار کشف حجاب، بار دوم متخلف یک‌ششم حداکثر جزای نقدی درجه ۸ و بار سوم معادل یک‌سوم حداکثر جزای نقدی درجه ۸ توسط پلیس جریمه می‌شود. اگر این کار باز هم تکرار شود علاوه بر جریمه‌ای معادل یک‌دوم جزای نقدی درجه ۸ فرد مرتکب به مرجع قضایی معرفی و به جزای نقدی درجه ۷ محکوم خواهد شد. 

در صورت برهنگی بخشی از بدن و یا پوشیدن لباس‌های نازک بدن‌نما و یا چسبان در ملأعام یا اماکن عمومی یا فضای مجازی فرد مرتکب، بار اول معادل حداکثر جزای نقدی درجه ۷ جریمه خواهد شد. درصورت تکرار علاوه بر تکرار جریمه، فرد مرتکب به مرجع قضایی معرفی و به حداکثر جزای نقدی و محرومیت از حقوق اجتماعی درجه ۶ محکوم خواهد شد. 

اشخاصی که در ملأعام یا اماکن عمومی یا فضای مجازی به‌طور کامل برهنه شوند یا با پوششی ظاهر شوند که عرفاً برهنگی کامل محسوب می‌شود به حداکثر یا جزای نقدی و محرومیت از حقوق اجتماعی درجه ۶ محکوم می‌شوند. 

درصورتی‌که مرتکب ظرف یک ماه جریمه را ندهد علاوه بر دو برابر شدن جریمه این موضوع به اطلاع بانک مرکزی می‌رسد تا از طریق حساب بانکی فرد متخلف، مبلغ جریمه وصول شود. اگر هم امکان وصول جریمه وجود نداشت آن فرد تا زمان پرداخت جریمه از دریافت تمام خدمات بانکی محروم می‌شود. 

حداکثر جزای نقدی درجه ۸ یک میلیون تومان، حداکثر جزای نقدی درجۀ ۷ دو میلیون تومان و حداکثر جزای نقدی درجۀ ۶ هشت میلیون تومان است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان