مردم باید صدای‌شان را بلند کرده و از حق‌شان دفاع کنند | اسپادانا خبر
 
 
پنجشنبه، 10 فروردين 1402 - 3:09

مردم باید صدای‌شان را بلند کرده و از حق‌شان دفاع کنند

شماره: 19540
Aa Aa

او گفته ای‌کاش یک نفر پیدا شود و برای همیشه کشور و مردم را از شر رفتارهای تند و بی‌خردانه خلاص کند. در غیر اینصورت مردم به‌جان هم خواهند افتاد.

آيت الله موسوی تبریزی در واکنش به درگذشت مهسا امینی؛
مردم باید صدای‌شان را بلند کرده و از حق‌شان دفاع کنند

آيت الله موسوی تبریز، استاد سطوح عالی حوزه در واکنش به درگذشت مهسا امینی پس از بازداشت توسط گشت ارشاد گفت:

با این نوع روش ها مردم از نظام فاصله می‌گیرند.

به گزارش اسپادانا خبر، دبيركل مجمع محققين و مدرسين حوزه علميه قم در گفتگو با نواندیش اظهار داشت:

انسان بعضی وقت‌ها می‌ماند چه بگوید و چه‌کار کند؟ این که در ایران‌ جوانان ایرانی امنیت نداشته باشند خیلی بد است. آقایان گفته‌اند پوشش خانم امینی در لحظه بازداشت نامناسب بود. اصلا حرف شما درست و آن مرحوم پوشش نامناسب هم داشت. بازهم نباید آنطور رفتار می‌شد. کجای دین و شریعت به مامورین اجازه بازداشت با آن شکل را داده است؟‌ مردم طلبکار هستند و باید صدای‌شان را بلند کرده و از حق‌شان دفاع کنند.

او افزود:

اسلام دین مهربانی است و نباید با این کارها بین جوانان و شریعت فاصله انداخت. آقایانی که نمی‌دانند با اعمال‌شان چه خسارت‌هایی را وارد می‌کنند، بدانند که با این روش مردم از نظام فاصله می‌گیرند که این خیلی بد است. ای‌کاش یک نفر پیدا شود و برای همیشه کشور و مردم را از شر رفتارهای تند و بی‌خردانه خلاص کند. در غیر اینصورت جامعه دوقطبی می‌شود و مردم به‌جان هم خواهند افتاد.

موسوی تبریزی گفت:‌

ارشاد فی‌نفسه خوب و لازم است اما به این شرط که ارشادکنندگان انسان‌هایی فهیم،‌ عاقل و بالغ باشند و اینطور نباشد که خودشان به ارشاد نیاز داشته باشند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان